Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

DROGA KRZYŻOWA Z BŁ. MARIĄ OD MĘKI PAŃSKIEJ

Wstęp „Myślę, że nadeszła godzina, by was wszystkie zaprosić do większej miłości Pana Jezusa. Zgłębiajcie Jezusa. Kiedy Go lepiej poznac ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Spojrzenie na pokorną miłość Boga

2010-03-25 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

Zjazd sióstr juniorystek w Łabuniach, 12-14 i 16-18.marca br.

                                                                                                   

    Tegoroczny wiosenny zjazd sióstr juniorystek, podzielony tradycyjnie na dwie tury, można by spokojnie nazwać pierwszym w historii zjazdem zimowym, ponieważ Łabunie poza niezwykłą serdecznością naszych Sióstr tamtejszej Wspólnoty, przywitały nas sypiącym delikatnie śniegiem. Nie zdołał on jednakże ostudzić i zmniejszyć radości, która była naszym udziałem. Ta atmosfera radości towarzyszyła nam przez te kilka dni, w ciągu których każda była zaproszona do „spojrzenia na pokorę Boga”(por. LZ 28).

                                                                 

    Trwałyśmy w tym spojrzeniu razem z s. Anią Kozłowską i s. Ewą Zielińską, które odkrywały przed nami tę tajemnicę miłości Boga, tak zdumiewającą, bo pokorną. Zbliżając się do Nieogarnionego można jedynie za św. Franciszkiem wołać: „o przedziwna wielkości i zdumiewająca łaskawości! O wzniosła pokoro! O pokorna wzniosłości!”(por. LZ 27).  

                                                           

    W ciągu tych kilku dni miałyśmy czas na to, by tak zwyczajnie trwać przed Jezusem na modlitwie, zarówno wspólnotowej jak i osobistej, przecież tak naprawdę to On sam dokonuje w nas swoich dzieł i potrzeba oddać Mu ten czas. Nie zabrakło też spontanicznych spotkań, pełnych dzieleń z życia każdej z nas. Nieraz tak różne są nasze zaangażowania, codzienność, radości i troski, a takie zjazdy niezwykle poszerzają serce i perspektywy. Nie zabrakło też pracy w grupach, podczas której w Pismach św. Franciszka i św. Klary poszukiwałyśmy fragmentów dotyczących pokory. Owoce naszej twórczej pracy zaskakiwały jednością myśli i natchnień.

s. Karolina Krakowska fmm

                                                                       

    „Wszechmoc Boga objawia się w niemocy Kalwarii”. Od tego zdania pragnę rozpocząć moje krótkie dzielenie na temat zjazdu w Łabuniach. Podczas jego trwania pochylałyśmy się nad tajemnicą pokory Boga widzianą oczami św. Franciszka i św. Klary. Co dla nich znaczyło bycie pokornym, w jaki sposób realizowali tę postawę w swoim życiu i do czego nas zapraszają ? Na te i inne pytania poszukiwałyśmy odpowiedzi wczytując się w ich pisma, trwając na modlitwie i spotykając się nawzajem ze sobą w grupach dzielenia. Obraz człowieka pokornego, który wyniosłam z tego zjazdu to osoba bez pretensji, bez żądań, pełna prostoty i otwartości na drugiego. Człowiek pokorny odnajduje prawdę o sobie najpełniej poprzez bezinteresowną miłość i pragnienie dobra dla siebie i braci. Nie stara się nad nikim dominować, a pełnienie woli Bożej staje się dla niego owocną drogą samorealizacji i uświęcenia.

                                                     

    Jezus nam na tę drogę życia- pokorną miłością błogosławi, sam bowiem wybrał ją jako wyraz miłości do człowieka. Jestem wdzięczna Bogu i Siostrom za czas tego zjazdu, za  wspólną modlitwę i piękne wzajemne spotkania.

                                                             

s. Anna Walaszek fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9484   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126632
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting