Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Transitus św. Franciszka z Asyżu

3 października - Aby „Miłość była kochana”.  Uroczyste nabożeństwo przejścia św. Franciszka do Domu Ojca przeżywałyśmy wraz ze wsp ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Spojrzenie na pokorną miłość Boga

2010-03-25 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

Zjazd sióstr juniorystek w Łabuniach, 12-14 i 16-18.marca br.

                                                                                                   

    Tegoroczny wiosenny zjazd sióstr juniorystek, podzielony tradycyjnie na dwie tury, można by spokojnie nazwać pierwszym w historii zjazdem zimowym, ponieważ Łabunie poza niezwykłą serdecznością naszych Sióstr tamtejszej Wspólnoty, przywitały nas sypiącym delikatnie śniegiem. Nie zdołał on jednakże ostudzić i zmniejszyć radości, która była naszym udziałem. Ta atmosfera radości towarzyszyła nam przez te kilka dni, w ciągu których każda była zaproszona do „spojrzenia na pokorę Boga”(por. LZ 28).

                                                                 

    Trwałyśmy w tym spojrzeniu razem z s. Anią Kozłowską i s. Ewą Zielińską, które odkrywały przed nami tę tajemnicę miłości Boga, tak zdumiewającą, bo pokorną. Zbliżając się do Nieogarnionego można jedynie za św. Franciszkiem wołać: „o przedziwna wielkości i zdumiewająca łaskawości! O wzniosła pokoro! O pokorna wzniosłości!”(por. LZ 27).  

                                                           

    W ciągu tych kilku dni miałyśmy czas na to, by tak zwyczajnie trwać przed Jezusem na modlitwie, zarówno wspólnotowej jak i osobistej, przecież tak naprawdę to On sam dokonuje w nas swoich dzieł i potrzeba oddać Mu ten czas. Nie zabrakło też spontanicznych spotkań, pełnych dzieleń z życia każdej z nas. Nieraz tak różne są nasze zaangażowania, codzienność, radości i troski, a takie zjazdy niezwykle poszerzają serce i perspektywy. Nie zabrakło też pracy w grupach, podczas której w Pismach św. Franciszka i św. Klary poszukiwałyśmy fragmentów dotyczących pokory. Owoce naszej twórczej pracy zaskakiwały jednością myśli i natchnień.

s. Karolina Krakowska fmm

                                                                       

    „Wszechmoc Boga objawia się w niemocy Kalwarii”. Od tego zdania pragnę rozpocząć moje krótkie dzielenie na temat zjazdu w Łabuniach. Podczas jego trwania pochylałyśmy się nad tajemnicą pokory Boga widzianą oczami św. Franciszka i św. Klary. Co dla nich znaczyło bycie pokornym, w jaki sposób realizowali tę postawę w swoim życiu i do czego nas zapraszają ? Na te i inne pytania poszukiwałyśmy odpowiedzi wczytując się w ich pisma, trwając na modlitwie i spotykając się nawzajem ze sobą w grupach dzielenia. Obraz człowieka pokornego, który wyniosłam z tego zjazdu to osoba bez pretensji, bez żądań, pełna prostoty i otwartości na drugiego. Człowiek pokorny odnajduje prawdę o sobie najpełniej poprzez bezinteresowną miłość i pragnienie dobra dla siebie i braci. Nie stara się nad nikim dominować, a pełnienie woli Bożej staje się dla niego owocną drogą samorealizacji i uświęcenia.

                                                     

    Jezus nam na tę drogę życia- pokorną miłością błogosławi, sam bowiem wybrał ją jako wyraz miłości do człowieka. Jestem wdzięczna Bogu i Siostrom za czas tego zjazdu, za  wspólną modlitwę i piękne wzajemne spotkania.

                                                             

s. Anna Walaszek fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9526   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting