Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

… bo z perspektywy Jezusa wszystko wygląda inaczej, proszę Siostry

...te słowa 13 –letniego Sebastiana, mojego ucznia z Dźwirzyna, oddają chyba najlepiej temat MAGNIFICAT!POKORA MARYI. ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


MAMY NOWYCH PRZYJACIÓŁ W BYTOWIE!- REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII KSIĘŻY FILIPINÓW

2010-03-26 Katarzyna Murawska FMM

 

         

 

   

     Ostatni czas przed Wielkim Tygodniem (21-26marca) spędziliśmy w malowniczym Bytowie na Kaszubach na zaproszenie Ks. Krzysztofa Szarego COr Proboszcza parafii św. Filipa. Była to dla nas wielka niespodzianka i niemałe wyzwanie. Piszę w rodzaju męskim, ponieważ oprócz trzech FMM: s. Ireny Karczewskiej, Elżbiety Dąbrowskiej i Katarzyny Murawskiej, ekipę prowadzącą rekolekcje stanowili: Agnieszka Wójcik  studentka pedagogiki na  UKSW  i Jacek Brzozowski tegoroczny maturzysta. Agnieszka i Jacek są związani z naszą Galileą Młodych.  Faktem takiej różnorodności wzbudzaliśmy ogólne zainteresowanie i ciekawość, zwłaszcza wśród młodzieży ze szkoły średniej.  Każdy z nas pochodził z innej miejscowości (z Lublina , Radomia, Piatowa), Agnieszka z Leszna, a Jacek z Tomaszowa Lubelskiego.Okazało się szybko, że obecność Agnieszki i Jacka była dla wielu młodych budującym świadectwem - o czym mogliśmy dowiedzieć się z ich dzieleń przed naszym wyjazdem.  

                                                                                                                                                                 

    Całe rekolekcje zostały przygotowane dzięki możliwości porozumiewania się za pomocą Internetu - zarówno z Księdzem Proboszczem, Katechetami, jak również między nami w ekipie. W ten sposób w bardzo krótkim czasie udało nam się przygotować do trzech poziomów wiekowych - z naukami rekolekcyjnymi, nabożeństwami i liturgią. Niektóre z punktów naszych rekolekcji przebiegały równocześnie - dlatego pracowaliśmy w dwóch zespołach: siostry Irena i Elżbieta w Szkole Podstawowej (800 dzieci), a s. Kasia z Agnieszką i Jackiem z młodzieżą szkoły średniej (600 uczniów), a następnie animowali śpiew dla klas IV-VI w SP. Agnieszka z Jackiem odpowiedzialni byli za śpiewy i dzielnie zaangażowali się we wszystkie dramy i nabożeństwa. Dodam również, że Agnieszka była naszym kierowcą (prowadzi auto doskonale i bezpiecznie!). Bardzo szybko poczuliśmy się częścią tej parafii - a to głównie dzięki życzliwości i trosce o nas Księży Filipinów, a także Katechetów, Pana kościelnego Adama oraz Pani gospodyni Wiolety. Ogromnie cieszyły nas wieczorne spotkania z młodzieżą, na których mogliśmy się bliżej poznać, wspólnie pomodlić, odkrywać czym jest powołanie misyjne i jak można zaangażować się w dzieło misyjne Kościoła, a nawet uczyć trudnej sztuki gry w Brydża. Piękny to był czas - odkrywania prawdziwego obrazu Boga, nasłuchiwania SŁOWA i odpowiadania na nie, czas nawiązania nowych przyjaźni. Kończyliśmy rekolekcje w Zwiastowanie w prawdziwie radosnej i uroczystej atmosferze święta Maryi powierzając nasze pragnienie życia według SŁOWA.

                                                                                                                       

    Dobrze nam było w Bytowie i radujemy się każdym znakiem życzliwości i otrzymanego dobra. Niech Pan obdarzy Was pokojem drodzy Bytowianie. A Księżom Filipinom na czele z Księdzem Proboszczem Krzysztofem dziękujemy za gościnę, troskę i zaufanie, jakim nas obdarzyli. Polecamy w modlitwie Waszą parafię, a szczególnie Młodych... i  zapraszamy na rekolekcje do Lublina. Pokój i Dobro!

                                                                                                                                     

s. Katarzyna Murawska fmm, s. Irena Karczewska fmm, s. Elżbieta Dąbrowska fmm,

Agnieszka Wójcik, Jacek Brzozowski, FMM GALILEA MŁODYCH

fmmgalileamlodych@gmail.com

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9181   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126904
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting