Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

     Po zakończeniu Okresu Wielkanocnego, którego zwieńczeniem jest Niedziela Zesłania Ducha Świętego, celebrujemy uroczystość największe ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Zaspokoić głód

2010-11-23 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Gdy stawiamy sobie pytanie: dlaczego na naszej żyznej planecie ciągle nie został rozwiązany problem głodu? Odpowiedź jest jedna. Ludzkość nie zaspokaja swojego pierwotnego i podstawowego głodu jakim jest głód Boga i Jego słowa. Jak ostrzeżenie brzmią dla nas słowa proroka Amosa: „Oto nadejdą dni – wyrocznia Pana – gdy ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz głód słuchania słów Pańskich. Wtedy błąkać się będą od morza do morza, z północy na wschód będą krążyli, by znaleźć słowo Pańskie, lecz go nie znajdą (Am 8, 11-12).

   

    Każda kultura tworzona przez człowieka sytego, który żyje jakby Bóg nie istniał niesie człowiekowi zagładę. Nierozwiązany problem głodu jest jednym z jej przejawów. Człowiek żyjący bez Boga i łamiący Jego prawa doprowadza do zwyrodnienia życia intelektualnego, emocjonalnego, wolitywnego, religijnego a w konsekwencji materialnego. Człowiek nie odczuwający głodu Boga staje się również niewrażliwy na drugiego człowieka i jego potrzeby.

   

    Dlatego jedyną szansą, by zniknął głód w świecie jest skonfrontowanie się z naszym najgłębszym głodem - Boga i Jego słowa. Słowo Boże choć wymagające jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca (por. Hbr 4,12). Trzeba więc mu pozwolić, by zajęło w naszym życiu pierwsze miejsce i znalazło konieczny czas, by nas wewnętrznie przemieniać, osądzać, przygotowywać do przekazywania go innym. Wzywa nas ono do przekraczania granic naszego świata, by je głosić w porę i nie w porę.

   

    Dlatego słowo Boże powinno być głosem rozbrzmiewającym przez radio, internet, kanały wirtualnego rozpowszechniania on line, CD, DVD, itp. Powinno pojawić się na ekranach telewizyjnych i kinowych, w prasie, podczas wydarzeń kulturalnych i społecznych. W czasach zdominowanych przez obraz zachowuje swoje znaczenie i siłę przekonania model wybrany przez Jezusa. On głosząc królestwo Boże nie mówił ponad głowami słuchaczy, ale językiem ich codzienności w sposób najbardziej do nich przemawiający. Dlatego powinniśmy do głoszenia słowa Bożego używać współczesnych nam środków przekazu.

   

    Słowo Boże ma fascynującą siłę przekonania również w stosunku do młodego pokolenia. Młodzi poszukują tego prawdziwego pokarmu, dlatego tak tłumnie gromadzili się wokół Jana Pawła II, który z odwagą im je głosił. W słowie Bożym jest Chrystus, którego w głębi duszy pragną i poszukują. Posilajmy się więc każdego dnia słowem Bożym, medytujmy nad nim, kontemplujmy je i wprowadzajmy w codzienne życie. Wtedy staniemy się prawdziwie prorokami Boga i apostołami Słowa Wcielonego. Będziemy też mogli spełniać polecenie Chrystusa: „Wy dajcie im jeść” i ukazywać światu, że słowo Boże nie utraciło dzisiaj nic ze swojej pierwotnej mocy i jest bardziej skuteczne niż nasze ludzkie słowa.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 12392   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126594
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting