Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Kolędnicy Misyjni w Okuniewie

7 stycznia 2017 na terenie naszej parafii św. Stanisława Kostki w  Okuniewie kolędowali kolędnicy misyjni którzy zbierali... ...

Historia Prowincji

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Pożegnanie Gorzkowa

2013-09-25 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

    Gorzków... Dla wielu z nas to miejsce jest bardzo drogie, pełne wspomnień o ważnych decyzjach, ważnych wyborach, ważnych rozmowach, ważnych przeżyciach. To miejsce pełne jest spotkań z Panem przechodzącym przez nasze życie. Takim spotkaniem był też dzień 15.08.2013, kiedy oficjalnie żegnałyśmy mieszkańców Gorzkowa i parafię w Brzeźnicy. Choć dla wszystkich był to trudny czas, bo pełen tęsknoty za tym, czego już nie będzie , to można było odczuć atmosferę wielkiego święta i prostej wiary w to, że Bóg ma plany, których my nie znamy, ale te plany są dla nas dobre, pełne miłości. Pożegnanie rozpoczęło się Mszą św., którą koncelebrowało 4 księży: ks. infułat Adam Kokoszka, jako przedstawiciel ks. Biskupa, ks. Kazimierz Sławiński, jako przedstawiciel Prowincjała ojców Sercanów, ks. Józef Hołyst - proboszcz parafii Brzeźnica oraz wicedziekan dekanatu bocheńskiego.

             

    We Mszy św. uczestniczyło bardzo wielu mieszkańców Gorzkowa i siostry, którym udało się przyjechać na tę uroczystość. Na początku Mszy św. ks. infułat przeczytał list ks. Biskupa, pełen ciepłych słów skierowanych do sióstr. Pełne ciepła były też słowa homilii, w której ks. Adam Kokoszka opowiadał o służbie sióstr w nawiązaniu do naszego charyzmatu, historii zgromadzenia, umieszczając nasze życie w kontekście całego Kościoła. Byłyśmy mile zaskoczone jego znajomością naszego życia w Gorzkowie, znajomością naszego Zgromadzenia i duchowości Założycielki.

               

    Trudno opisać sam moment pożegnania, który przygotowały dzieci, młodzież i kilku dorosłych mieszkańców Gorzkowa, ponieważ był on bardzo wzruszający. Już przy pierwszych słowach piosenki popłynęły łzy...tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas... Łzy płynęły ze wszystkich oczu i nikt się ich w tym dniu nie wstydził. Wszystkie wypowiedziane i wyśpiewane słowa miały kształt serca i wszystkie łzy były tak bardzo potrzebne, by wyrazić miłość.

         

Przydały się też przy pożegnaniu słowa ks. Twardowskiego zacytowane przez przedstawicielkę Gorzkowian:

         

Nie rycz jak osioł nie drżyj jak żaba

wytrwaj choć nie wiesz jak

choćby się cały Kościół zawalił

Bogu się mówi – tak

               

    Ileż wiary w tych prostych słowach! Ileż wiary w ludziach, którzy potrafili przez łzy mówić: dziękujemy Wam, siostry, będziemy zawsze na was czekać. I choć popłynęło wiele łez, nie były to łzy buntu, ale zgody na Wolę Bożą. Gorzkowianie wyrazili także swoją wdzięczność, dając każdej siostrze czerwoną różę, a na ręce s. Małgosi Książek złożyli album ze zdjęciami sióstr, które przez lata wpisały się w ich serca oraz figurę św. Franciszka.

           

    "Wielbi dusza moja Pana" - to Słowo rozbrzmiało najpierw w liturgii Słowa, a potem w słowach s. Małgosi Książek, która w imieniu sióstr podziękowała za to wszystko, co Bóg uczynił dla nas i przez nas. Po Mszy św. był czas na dobre bycie razem wszystkich, którzy chcieli być z nami w ten dzień, których Bóg w swojej Opatrzności postawił na naszej drodze i których nie wypuści ze swojej opieki, choć nas już w Gorzkowie nie będzie . Na podwórku przed kaplicą postawione były stoły i ławki, i wszyscy zaproszeni byli na bigos i ciasto. Ale zanim usiedliśmy, by coś zjeść, wszyscy zatańczyli poloneza. Potem było wspominanie chwil spędzonych razem, oglądanie albumu ze zdjęciami, opowiadanie o planach na przyszłość. Nikt się w ten dzień nie spieszył, chcieliśmy być razem jak najdłużej.

                 

Jeszcze raz Bóg przeszedł przez nasze życie w tym doświadczeniu, które było jednocześnie trudne i piękne, które prowokowało i ciągle jeszcze zachęca do zaufania Bogu i do wiary w to, że On wie lepiej niż my.

             

s. Małgorzata Stawicka fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 104761   

 

Twoim zdaniem

Drogie Siostry!!
Moje gratulacje i życzę sukcesów ewangelizacyjnych. Tam gdzie FMMki tam miłość zakwita!!!
 

Natalia 2011-01-12 / 23:20:31 - IP: 62.121.97.179

 

 
Dodaj komentarz
 
 
000127103
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting