Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

(od 29 listopada do 7 grudnia) ♪ Pieśń do Maryi Wezwanie P. Sławmy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Dziewicy Maryi *    uwielbiajmy ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Eucharystia niewykorzystane źródło

2010-06-04 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Kiedyś Jezus rozmawiając z Samarytanką przy studni Jakubowej powiedział jej: „O, gdybyś znała dar Boży i kim jest Ten, kto do ciebie mówi, a dałby Ci wody żywej” (por. J 4, 10).Tym źródłem jest Eucharystia. W niej każdy może zaspokoić największe i najgłębsze ludzkie pragnienie Boga oraz doświadczyć, że jego świeżość zaspakaja pragnienie nawet wtedy, gdy nie można z niego pić.

 

     Jest to niewyczerpane źródło Bożej miłości, która w Eucharystii stała się dla nas chlebem i winem. Spożywając je, człowiek najgłębiej jednoczy się z Bogiem według słów samego Jezusa: „Ten, kto Mnie spożywa żyje we Mnie, a Ja w nim” (J 6, 56). Eucharystyczny Jezus doskonale przemienia nas w siebie i zaprasza, byśmy na Jego wzór ogołocili się, wyrzekli wszystkiego, co nam w zjednoczeniu z Nim przeszkadza. Każdy z nas teoretycznie wie, jakim złem, nieszczęściem jest grzech, ale tak trudno się go wyrzec, by żyć w stanie łaski.

     

    Grzech sprawia, że umieramy z pragnienia będąc obok źródła. Obumiera w nas całkowicie życie duchowe i stajemy się cieleśni, coraz bardziej zmysłowi i podatni na zło. By temu zapobiec Jezus pozostawił nam sakrament pokuty, sakrament ciągłego wyzwalania się od zła, by żyć wolnością dzieci Bożych. Nie ma większej wolności, jak uwolnienie od grzechów i jest to wolność, której nikt, oprócz nas samych, nie może nam odebrać. Ten, kto grzeszy choćby głosił najgłośniejsze hasła wolnościowe i tak pozostanie największym niewolnikiem.

   

     Bóg chce byśmy byli wolni i otwarci na jego łaski, których udziela nam zawsze w obfitości. A najbardziej otwieramy się na nie podczas Eucharystii, gdzie Jezus udziela nam swego życia. Dokonuje się to o czym mówi św. Paweł: „Już nie żyję ja, ale Jezus, który jest we mnie” (por. Ga 2, 20). A gdy Jezus jest w nas, jest to zawartość, której nie sposób pomieścić. Trzeba Go dawać innym, by sobie „ulżyć”. Niemożliwym jest Go zatrzymać dla siebie. Naturą miłości jest to, że musi być przekazywana. Jak ktoś ma Jezusa w sobie to Nim promieniuje i poznajemy to po gestach, po czynach miłości.

     

    Tak zjednoczony z Chrystusem człowiek staje się znakiem i narzędziem zbawienia dokonanego przez Jezusa, światłem świata i solą ziemi. Jest zdolny zanieść Jezusa wszystkim. Dlatego Kościół czerpie duchową moc dla wypełniania swojej misji z Eucharystii. Jest ona źródłem i szczytem całej ewangelizacji. Benedykt XVI bardzo dosadnie nam przypomina, że: „Kościół autentycznie eucharystyczny jest Kościołem misyjnym” (SC 84).

   

    Potrzebujemy, by w naszym kraju wzrastało u wszystkich katolików pragnienie pełnego uczestniczenia w Eucharystii a tym samym potrzeba włączania się w ewangelizację świata. Jeżeli przestaniemy pić z tego źródła stracimy duchową moc, a ciało bez ducha jest martwe, nawet jeżeli wygląd zewnętrzny na to nie wskazuje. Jeżeli utracimy tę duchową moc i łączność z Jezusem, wtedy nie posłyszymy Chrystusowego: „Pójdź za Mną”, by zbawiać świat.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 10777   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127106
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting