Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

WIELKI CZWARTEK - Godzina miłości do końca

"Było to przed Świętem Paschy. Jezus, wiedząc, że nadeszła Jego godzina, by przeszedł z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie d ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Pokorne jak Jezus

2010-07-16 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

Kapituła namiotów regionu Niemiec, Austrii, Bośni i Słowenii

                                                                                                                                                                         

    Kapituła namiotów, która była już od dawna oczekiwana przez siostry z Niemiec, Austrii, Bośni i Słowenii, zbiegła się ze stuleciem konsekracji kościoła w Annunziacie, złotym jubileuszem s. Marii Holas (urodzonej w Czechach) i s. Marianny Jungwirth oraz jubileuszem 60-lecia życia zakonnego s. Marii Strahlhofer (dwie ostatnie urodziły się w Austrii). Jubileusze naznaczyły nasza kapitułę namiotów. Myślałyśmy o tylu FMM, które nosiły w swoim sercu ludzi z czterech stron świata. Tak była bliska nam tajemnica odkupienia świata, która aktualizuje się każdego dnia w Eucharystii.

                                     

    Wprowadzenie do Jutrzni pierwszego dnia, stało się dla nas zaproszeniem do stanięcia przed Bogiem takimi, jakimi jesteśmy: małymi, pokładającymi nadzieję w Jego Słowie, z modlitwą, aby On był z nami, aby nam towarzyszył z miłością i wiernością.

                                                 

    Świadome Jego obecności, zebrałyśmy się w domu Assunty, aby wysłuchać pierwszej konferencji O. Paula Zahnera OFM (z pochodzenia Szwajcara, który mieszka od kilku miesięcy w Austrii, w Graz). Jego wystąpienie nosiło tytuł „Pokorne jak Jezus” – w związku z tematem ostatniej Kapituły Generalnej. O. Paul rozpoczął refleksją, że w dzisiejszym świecie już prawie nikt nie mówi o pokorze. Ale w duchowości franciszkańskiej ważne jest, aby podjąć wysiłek kroczenia za Chrystusem z pokorą – to znaczy żyć pokornie jak Jezus. Na taką drogę życia składa się to, co akceptujemy i potwierdzamy najpierw przez  kontemplację pokory Chrystusa – Jego słabość, ogołocenie, małość. Chrystus nigdy nie szukał sukcesów.

                                           

    W Napomnieniach św. Franciszka możemy przeczytać, jak widać słabość Boga w Eucharystii. On objawia się taki mały! Również w dzisiejszych czasach Chrystus chce stać się mały! Krocząc za Nim, możemy to realizować dzięki sile Eucharystii.

                                   

    Ważne jest zaakceptowanie świętości Boga w naszych sercach (i potwierdzenie tego). Nie można stawać się świętą o własnych siłach. Do dzielenia się w grupach i później na spotkaniu ogólnym, otrzymałyśmy trzy pytania:

                                   

1. Co mnie dotknęło szczególnie?

2. Co wydaje mi się ważne dla pokory franciszkańskiej?

3. Co jest ważne dla nas, jako FMM?

                                                  

    Dzielenie było bardzo bogate. Szczególnie byłyśmy poruszone przez pokorę Boga i Jego ogołocenie w tajemnicy Wcielenia, które jest kontynuowane każdego dnia w Eucharystii.

    Te myśli o pokorze Boga towarzyszyły nam następnego dnia, podczas celebracji jubileuszu przez jego Ekscelencję Biskupa Klausa Künga, ordynariusza diecezji St. Pölten. Trzeciego dnia naszego spotkania dzieliłyśmy się na temat priorytetów naszego regionu.

                   

    Zakończyłyśmy kapitułę namiotów Adoracją i Nieszporami, wdzięczne za światło udzielone nam w tych dniach i za tę wielką wspólnotę sióstr ze wszystkich krajów naszego regionu, którą tworzyłyśmy. Powracającym do wspólnot towarzyszyła myśl Marii od Męki Pańskiej: „Nie zapominajmy, że Maryja wzbudziła nas po to, byśmy spełniały misję, której Ona sama, nie będąc na ziemi, spełniać już nie może” (MD 434).

         

s. Magdalena Gosar, FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 13406   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting