Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Wstrząśnięci Miłością gimnazjaliści

Ponad osiemdziesiąt młodych ludzi przyjechało by spotkać... się... ... i spotkać Jezusa. Czy spotkali? Zobacz co sami piszą! ...

Misjonarki

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Siostra Urszula Gawrońska

2010-07-17 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

Jak  Siostra wspomina dzisiaj swoje życie misjonarskie?

                                                       

    Pewnego razu przybyły do mojej miejscowości siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi na tzw. kwestę czyli zbieranie darów żywnościowych dla potrzeb Zgromadzenia. Wśród nich była moja ciocia s. Franciszka Rybkowska. Siostry poprosiły, aby któraś z miejscowych dziewcząt im pomogła. Ja zgłosiłam się zaraz chętnie. Potem pojechałam z nimi do Kietrza k/Raciborza na jeden rok, okres próby. Tam starałam się rozpoznać wolę Bożą względem mnie. W tym czasie po rozmowie z s. Immakulatą wstąpiłam w 1958 roku do Zgromadzenia.

                                           

Po upływie kilku lat, gdy byłam już po ślubach wieczystych, zaproponowano mi posłanie na misje do Nowej Gwinei (Papua). I tak się zaczął nowy okres w moim życiu. Wraz z dwiema siostrami wyjechałyśmy w 1971 najpierw do Anglii na naukę angielskiego. Stamtąd wyruszyłyśmy do Australii. Gdzie miałyśmy przez 3 miesiące zapoznać się z kulturą i językiem, które są na Nowej Gwinei. Na początku wszystko wydawało się nam bardzo łatwe. Ale kiedy przybyłyśmy na miejsce, okazało się że nic nie rozumiemy. Dopiero z czasem zaczęłyśmy powoli wchodzić w całkiem nam nowe środowisko. Wrażenia w kontakcie z ludnością, szczególnie te pierwsze, były bardzo miłe. Tamtejsi ludzie przyjęli nas życzliwie. Bałam się jedynie ich mierzącego prawie metr noża!. Tam prawie każdy go nosił dla potrzeb karczowania, dla obrony przed zwierzętami lub napadami ze strony wroga. Praca misyjna była wypełnieniem mego powołania. Znalazłam się we wspólnocie 4 osobowej, międzynarodowej. Nowogwinejczycy wiedzieli, że misjonarze przywożą im Miłość Chrystusa, ale do prawdziwej wiary było im jeszcze daleko. Byłam odpowiedzialną za formację 70 dziewcząt wieku 14-23 lat, w szkole gospodarczej. Poprzez nasze absolwentki miałyśmy ułatwiony kontakt z pozostałą ludnością z wiosek. Praca na misjach wymagała naprawdę wiele cierpliwości i gotowości do przebaczania na co dzień. Jeśliby zabrakło ducha Ewangelii, by nieustannie podejmować spotkania z ludźmi bez uprzedzeń i urazów, byłoby rzeczą wprost niemożliwą pracować na misjach w roli „posłanego przez Pana siewcy i żniwiarza”. Jeśli się sieje, zazwyczaj ktoś inny zbiera plony. Jednak bywa, czasem wielka radość, kiedy samemu się widzi efekty pracy.

                                               

A obecnie jak siostra przeżywa swoja misję?

                                         

    Po 25 latach powróciłam do Ojczyzny. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu, Maryi i Zgromadzeniu za dane mi pasmo życia prawdziwie misjonarskiego. Od 10 lat jestem w tej wspólnocie. Z radością przygotowuję posiłki dla moich sióstr. To wszystko czynię z miłości. Wiele się modlę. W modlitwie łącze się z innymi siostrami pracującymi na ”pierwszym froncie misji”. Życzę wszystkim, zwłaszcza młodym siostrom, aby zakosztowały doświadczenia tej pracy misyjnej w innej kulturze.

                                 

Bóg zapłać, za ofiarowaną mi możliwość dania świadectwa o łasce udziału w dziele szerzenia Królestwa Bożego wśród ludzi dobrej woli.

                           

s. Cecylia Tymoszuk fmm Warszawa, Wspólnota Królowej Misji

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 8547   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting