Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Inkulturacja

     Inkulturacja jest postrzegana jako twórcza wymiana, przez którą Kościół wciela Ewangelię w różne kultury i jednocześnie wprowadza n ...

Misjonarki

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Siostra Marianna Suszek

2010-07-17 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

Jak  Siostra wspomina dzisiaj swoje życie misjonarskie?

                                                                       

    Gdy 1995 przyjechałam na urlop do Polski, nie przeczuwałam, że to będzie rozstanie definitywne z Afryką. Znalazłam się w szpitalu na onkologii, a potem w drugim i w trzecim. I tak w sposób nieprzewidziany zakończyła się moja 24 letnia misja w Afryce, w Zairze.

W Afryce prawie cały czas pracowałam w buszu w przychodni lub w szpitalu wśród najbiedniejszych ludzi. Wspominam to ze wzruszeniem.

                                                               

    Pamiętam jak pewnego dnia, gdy byłam w przychodni, wszedł nagłe młody człowiek z małym dzieckiem na ręku i mówi: Moje dziecko jest umierające, proszę je ochrzcić, bo jestem katolikiem! Nie znałam go, więc pytająco spojrzałam na pielęgniarkę, ona skinęła głową. Gdy zmierzyłam temperaturę miało prawie 40stopni. Pomyślałam, że może uda się jej uratować. Zrobiłam mu zastrzyk. a potem je ochrzciłam. Podałam ojcu krzesło, żeby usiadł, ale on usiadł na podłodze obok mnie. Zajęłam się innymi chorymi i w między czasie obserwowałam chore dziecko. Ono dogorywało i wkrótce zgasło. Twarz ojca zalała się łzami, wstał i twardym, zdławionym głosem powiedział : Bóg dał, Bóg wziął, niech jego Imię będzie uwielbione, dziękuje siostrze.

I wyszedł.

    Pamiętam też pewne wydarzenie z pracy w szpitalu. Był już wieczór, miałam już zamykać drzwi i odejść. Nagle ktoś woła. Widzę 3 kobiety i mężczyznę z małym chorym dzieckiem. Twarze ich zmęczone ale zadowolone. Okazało się, że przebyli bardzo długa drogę. Otwieram drzwi, oni kładą to umierające dziecko. Ma 40 stopni gorączki. Mówię im, że szkoda, ale jest już za późno.(Tamtejsi ludzie często przynosili do szpitala chorych, gdy się nad nimi pochylało to ci już nie żyli!). wtedy oni wszyscy wybuchli płaczem. Żal mi było tych umęczonych ludzi, którzy myśleli o tym, żeby tylko dojść i taką mieli nadzieję. Patrzyli na mnie z takim bólem i błaganiem…. Wiec im mówię, proszę nie płakać, tylko modlić się, bo Bóg wszystko może! Zleciłam czuwanie pielęgniarzowi i poszłam. Mamy w tym czasie adorację i brewiarz. Jestem bardzo wstrząśnięta tym ostatnim pacjentem. Bardzo gorąco modlę się za to dziecko i za tych ludzi. Po kolacji idę do szpitala. Drzwi są zamknięte, ale słyszę głośną mowę. Pukam wiele razy, w końcu otwiera drzwi ojciec dziecka. Patrzę na łóżku leży dziecko i głęboko oddycha. Ojciec ma rozpromienią twarz. Przy ścianie klęczą 3 kobiety z rękami wzniesionymi do góry i żarliwie się modlą. Nie przerywają swojej modlitwy. Nie wiem, jakiego były wyznania, do jakiego boga się modliły? Po kilku dniach mogli już wracać z uleczonym dzieckiem. Odchodząc uklękli przede mną i dziękowali. Powiedziałam im wtedy, że na kolanach dziękuje się tylko Bogu. A oni mi odpowiedzieli, że codziennie to robią, dziękując, że Bóg uzdrowił ich dziecko.

                                                             

                                     

s. Cecylia Tymoszuk fmm, Warszawa

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7876   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127098
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting