Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Kryzysy

Była sobie pewna wioska, Kryzysem się nazywała. Pewnie wiecie, że  dlatego, iż  kryzysów sporo miała. Ludzie, którzy tam mieszkali... ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Transitus ku czci św. Franciszka w Łęcznej

2013-10-04 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    W wieczór 3 października zgromadziła nas w świątyni miłość Boga. Tę miłość św. Franciszek z Asyżu odkrywał w całym swoim życiu, doświadczał jej w codzienności, przekazywał ją swoją postawą, słowami, modlitwą. Liturgia rozpoczęła się Mszą św. w intencji rodzin Rejonu V, a także Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi zaangażowanych w dzieło ewangelizacji w parafii św. Barbary w Łęcznej.

    Podczas nabożeństwa Transitus, które wspólnie przygotowałyśmy, rozważaliśmy wraz pamiątkę śmierci św. Franciszka i jego przejście do Domu Ojca. Wspólnie prosiliśmy Serafickiego Ojca, by wypraszał dla każdego z nas i dla całego Kościoła Ducha Bożego, serce proste, czyste i pokorne, zdolne przyjąć Miłość Ukrzyżowaną.

    Intencją szczególną, którą podałyśmy, była modlitwa o światło i Bożą moc na czas przygotowań i trwania Kapituły Generalnej.

    Podczas nabożeństwa odczytywane były rozważania o życiu i śmierci św. Franciszka przeplatane fragmentami jego modlitw. U stóp ołtarza z małych światełek został zbudowany krzyż Chrystusa, który jest światłem naszego życia. Po odczytaniu Ewangelii o umywaniu nóg przez Jezusa uczniom, ks. proboszcz Andrzej Lupa wygłosił homilię poświęconą osobie Biedaczyny z Asyżu. Opisując życie i zaangażowanie św. Franciszka, wskazał szczególnie na moment odbudowywania Kościoła i gromadzenia przy sobie braci. Zwracając się do zgromadzonych wiernych, zachęcał do refleksji nad pytaniami: Czy tak jak św. Franciszek odczytuję w swoim życiu wezwanie do budowania Kościoła i je podejmuję i czy przyjmuję każdego brata w wierze, ciesząc się jego obecnością i darami?

Gestem kończącym tę piękną liturgię było dołożenie swojego światełka do krzyża Chrystusa przez każdego uczestnika liturgii – jako znak oddania siebie i swego życia Panu Bogu na wzór św. Franciszka. Liturgia zakończyła się sympatycznym gestem złożenia życzeń Siostrom z okazji Ich święta.

             

   

   

   

Foto: Marzena Olędzka, Parafia św. Barbary w Łęcznej

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 8385   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000125199
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting