Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Miłość Pana trwa na wieki

    Siostra Leopoldyna Lis-Rudnicka, córka Wandy i Klemensa, imię zakonne s. Krystyna od Pani Jazłowieckiej tak sama opowiada o swoim życiu: Ur ...

Misjonarki

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Miłość Pana trwa na wieki

2010-10-15 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

    Siostra Leopoldyna Lis-Rudnicka, córka Wandy i Klemensa, imię zakonne s. Krystyna od Pani Jazłowieckiej tak sama opowiada o swoim życiu:

                                     

Urodziłam się 8.04.1924r na ziemi halickiej, w majątku mych dziadków w Przewoźcu. Tam spędziłam pierwsze lata dzieciństwa. Następnie z powodu kariery wojskowej mego Ojca, była wędrówka po całej Polsce: Wileńszczyzna, Warszawa, Poznań, i znów Warszawa. Ale wakacje zawsze w cudownym Przewoźcu.

W 1937 r. Ojciec jest mianowany dowódcą 9-tego Pułku Ułanów Małopolskich i cała rodzina przenosi się do Trembowli a ja zostaję oddana do Jazłowca- do Sióstr Niepokalanek. Opuszczam tę szkołę definitywnie z powodu zajęcia tych terenów przez armię sowiecką w roku 1940 w zimie. Następują potem lata wojny: tułaczka we Lwowie, matura w Szymanowie w 1943r. Następnie Sieciechowice w Miechowskim, Kraków, gdzie siedzę 6 tygodni w więzieniu. Z Krakowa, w maju 1945r. z Mamą, przedostajemy się do Niemiec, by połączyć się z Ojcem, który dowodzi tam 1-szą Dywizją Pancerną W tym samym roku studia w Paryżu (nieskończone), by we wrześniu 1947r. wstąpić do Nowicjatu  sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Les Chatelets . Obłóczyny 19 marca 1948r. 1-sze śluby 19 marca 1950 r. i po krótkim pobycie w Paryżu wyjazd do Rzymu, gdzie pomagam w przyjmowaniu pielgrzymów. W 1951r. Matka Generalna Margarita daje mi posłanie misyjne i gdzieś w połowie października płynę statkiem z Marsylii do Beyrouth’u, by stamtąd w dzień Chrystusa Króla wylądować w Damaszku  w Syrii. Tam pracuję w szkole do 1968r. W 1968r. jestem wysłana na fundację do Ain w Libanie, gdzie pracuję przez 10 lat (przedszkole, katechizacja, pomoc w szkołach przy nauce francuskiego, pomoc w przychodni, odwiedzanie sąsiadów). W tym okresie przykładam trochę ręki do pracy misyjnej w Hermel, w Bichouette  również w  Libanie. W 1982r. jestem w Beyroucie pracując przy niepełnosprawnych. W 1987r. przeniesiona jestem do Bat-Yam w Izraelu, gdzie pomagam ks. Grzegorzowi Pawłowskiemu w Parafii Polskiej, daję lekcje francuskiego i opiekuję się dziećmi sąsiadki. W 1990, w lipcu, wyjeżdżam do Londynu, by zająć się potrzebującym opieki Ojcem. Pan Bóg zażądał ode mnie ofiary z misji. W roku 1994 nie wracam już więc na Bliski Wschód lecz do Polski, by osiąść w Piastowie i zrozumieć, że wcale nie jest tak źle na polskiej ziemi i że to też jest misja. Nie zawsze to łatwe, ale dzięki wyrozumiałości i pomocy mych sióstr, jakoś w ten grunt polski wsiąkłam. I muszę przyznać, iż jest mi nawet bardzo dobrze w Piastowie, wśród naszej zakonnej młodzieży. A co najważniejsze to pewność i świadomość, że nadal kroczę ścieżką przez Pana wybraną i że tu czy tam Pan Bóg jest zawsze ten sam, że nas nigdy nie zwiedzie, bo „miłość Jego trwa na wieki”. I chyba już z polskiej ziemi pofrunę do nieba….

                                                                 

    I tak się stało 21 sierpnia 2010r.w sobotę wieczorem otoczona modlitwą sióstr odeszła do domu Ojca. Rok temu w sierpniu drogi Boże przyprowadziły s. Krystynę do naszej wspólnoty w Warszawie, po złamaniu nogi w biodrze, nie mogła powrócić do Piastowa. To była kolejna ofiara, której Bóg od niej chciał. Wiele ją to kosztowało wewnętrznych zmagań, ale jak przystało na córkę generała,  była gotowa zostać i podjąć swoja kolejną misję tu, w warszawskiej wspólnocie.

                           

    Dwa miesiące temu w czerwcu Bóg powierzył s. Krystynie ostatnią misję: usłyszała diagnozę lekarską i wiedziała, że jej czas tu na ziemi jest krótki. To ostatnia życiowa prosta. Z żywą wiarą przeżywała ten czas. Piękne spotkania z rodziną, we wspólnocie naszej, z siostrami z Piastowa.

                           

Kochana Siostro Krystyno!

    Pofrunęłaś do nieba z polskiej ziemi. Trud Twojej ziemskiej pielgrzymki się zakończył. Dziękujemy Bogu za dar Twojego życia i powołania, za 50-letni trud misyjny. Za dar Twojej obecności w naszej wspólnocie, za świadectwo żywej wiary i całkowitego oddania się Bogu do końca według Jego upodobania. Wszystko jest dobre, co pochodzi z ręki Boga.

                               

Kochana Siostro Krystyno! Do zobaczenia w Domu Ojca...

                                   

s. Joanna Żebrowska fmm, Warszawa

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 14277   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127117
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting