Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Powołane do dialogu

Skoro dialog jest relacją międzyosobową, by móc zaistnieć muszą się spotkać osoby. ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Misyjny entuzjazm

2010-11-23 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Październik koncentruje nas w sposób szczególny na misyjnej działalności Kościoła. W tym miesiącu obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim Misyjny Tydzień oraz wiele słyszymy o różnych formach współpracy misyjnej.  I możemy po raz kolejny, coś posłuchać, może się jakoś lekko zaangażować i znów biernie poczekać do następnego roku. A działalność misyjna potrzebuje entuzjastów, by mogła nieustannie trwać i się rozwijać.

     

    Entuzjazm w każdej dziedzinie życia jest jedną z najcenniejszych rzeczy na świecie. Człowiek podchodzący do życia z entuzjazmem jest przekonywujący i pociągający. Potrafi usunąć przeciwności i uprzedzenia, wziąć szturmem twierdzę, w której są jego cele i zawsze wierzy w pozytywne skutki swego działania.

       

Słowo entuzjazm oznacza z greckiego człowieka natchnionego przez Boga. Zatem Bóg jest źródłem ludzkiego entuzjazmu, to On rozpala ogień działania i sprawia, że człowiek swoje sny zamienia w rzeczywistość. Mówiąc o entuzjazmie mam na myśli ten szczególny rodzaj radości, optymizmu, woli życia i szaleństwa, który jest owocem Bożej obecności w nas.

 

    Wiemy, że praca misyjna z całym zapleczem różnych form misyjnej współpracy to nie tylko sama słodycz i blaski, ale to również trudy, ból i frustracje spowodowane najczęściej niezrozumieniem i obojętnością. Niezależnie od przykrych i nieprzyjemnych sytuacji można być zawsze pełnym wigoru, żywotności i Bożej radości. I w sytuacje takie jakie są można wnosić nowego ducha, nowe umiejętności, nowy zapał. Misje potrzebują ludzi, którzy podchodzą do życia z ufną postawą i entuzjastycznym spojrzeniem oraz są w stanie pokonać wszelkie trudności i uczynić dużo dobra w życiu. Ich entuzjazm zmienia wszystko: środowisko, życie rodzinne a najbardziej ich samych i losy ich życia.

 

    Misyjna działalność Kościoła wymaga oderwania od swoich ciasnych interesów i poświęcenia swojego czasu i wysiłków dla ogólnego dobra, dla ludzi, który nie znają jeszcze Chrystusa. Tu konieczna jest dyspozycyjność, chęć niesienia pomocy i niesienia jej z radością. I nie chodzi tu o jakąś wielką pomoc materialną, ale o dzielenie się swoim optymizmem, radością, żywiołowym zaangażowaniem. Dzięki temu, życie staje się ciekawsze, bardziej kolorowe i wszystko staje się inne.

   

    Człowiek, który ma zachęcać do współpracy misyjnej powinien cechować się konsekwencją i żarliwością w realizacji nakreślonych celów. Dlatego ci, którzy pracują dla misji powinni najpierw sami realizować podjęte przedsięwzięcia i wierzyć w ich wykonanie, chociaż niejednokrotnie będą wydawały się niewykonalne. Inni to natychmiast zobaczą i pójdą w ich ślady.

 

    Trzeba odkrywać złożony przez Boga w nas entuzjazm, by wykorzystać go dla dobra misji. Jest on wyjątkowo zaraźliwy, więc przy okazji można nim zarazić innych, którzy nie mają jeszcze tak entuzjastycznego do nich podejścia. Entuzjazm zmieni nas wszystkich i świat, tak jak dwunastu pełnych misyjnego entuzjazmu Apostołów zmieniło jego losy. Oni poszli i napełnili ziemię nauką Chrystusową, a byli to zwyczajni, prości ludzie, wypełnieni duchem Jezusa, za którego oddali życie.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 8262   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126872
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting