Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Z Postulatu do Nowicjatu

26 czerwca wspólnota postulatu w Lublinie przeżywała piękną uroczystość. Trzy postulantki: Patrycja Kawucha, Barbara Chrostowska i Aleksandra W ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Prowadziłem was i nadal będę prowadził...

2010-12-10 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    Te słowa najbardziej oddają to, czego doświadczyłam podczas spotkania mistrzyń nowicjatu w Warszawie. Między 21 a 26 listopada 2010 w domu prowincjalnym odbyło się spotkanie kilku mistrzyń nowicjatów z Europy. Było nas 5: Ana Luísa Prego z Portugalii, Arlette Parriel z Francji, Rosella Baima z Włoch, Janina Tuszkowska z Anglii i ja, Maria Łatka z Polski. Moderatorem naszego spotkania była s. Margaret Taylor z Anglii. Przez pierwsze trzy dni nasze refleksje dotyczyły formacji początkowej, dzieliłyśmy się radościami i trudnościami zawiązanymi z formacją na etapie nowicjatu. Patrząc na rzeczywistość niektórych prowincji w Europie /patrz statystyki/, zastanawiałyśmy się nad możliwością jednoczenia naszych "sił", które zapewnią formację naszych najmłodszych sióstr w duchu charyzmatu.

    Nie przez przypadek na początku naszej drogi otrzymałyśmy Ewangelię o ubogiej wdowie, która włożyła do skarbony dwa pieniążki- wszystko co miała - i to była najpiękniejsza ofiara. Wszystkie propozycje, które były owocem tych refleksji, przesłałyśmy do Rady Generalnej i do naszych Prowincjalnych. Czwarty dzień był poświęcony przygotowaniu programu na najbliższe europejskie spotkanie sióstr nowicjuszek w Asyżu /w lipcu 2011 roku/. Wielkim darem Nieba podczas tych dni był Ojciec Emilio, marianista, który jest Hiszpanem, a od 17 lat przebywa w Polsce. Wspólna Eucharystia i słowa, które nam przekazywał były umocnieniem w wierze i jasnym ukierunkowaniem na to, co w naszym życiu jest najważniejsze - na relację z Bogiem, tkaną powoli, ale codziennie przez wierność w małych rzeczach.

                         

    Miałyśmy też możliwość bycia na Eucharystii w kościele na Żoliborzu, gdzie znajduje się grób bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a potem przejść wspólnie przez część historii Polski, zwiedzając muzeum poświęcone Męczennikowi czasów komunistycznych. Trudno tutaj opisać, to co każda z nas przeżyła, dotykając takich bolesnych kart historii narodu polskiego..., łzy, pytania, niedowierzanie... A ostatniego dnia wszystko, czym były wypełnione nasze serca zawiozłyśmy do Częstochowy na Jasną Górę. Modlitwa, skupienie, wzrok utkwiony w oblicze zatroskanej Matki mówiły, jak bardzo potrzebujemy Jej obecności w naszym życiu, my Franciszkanki Misjonarki Maryi. Modliłyśmy się za wszystkie siostry z Europy, byśmy mogły każdego dnia powtarzać jak Maryja: AMEN. Chcę też podziękować bardzo siostrze Maryli, że mogło się odbyć to spotkanie właśnie w Polsce. Dziękuję siostrom ze wspólnoty Świętego Michała i Królowej Misji za serdeczne przyjęcie i modlitwę. I tak bardzo dziękuję siostrze Stanisławie Motor, która cały czas była przy nas jak Anioł Stróż, zawsze gotowa pomóc, usłużyć, poradzić i poprowadzić... Wiele z was, kochane siostry, trwało na modlitwie w naszej intencji i tego spotkania - niech Jezus obdarza was swoim błogosławieństwem, a ja z całego serca dziękuję.

                               

  s. Maria Łatka fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 11475   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting