Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

“Tu sei sorgente viva, tu sei fuoco, sei carita. Vieni Spirito Santo, vieni Spirito Santo”.

„Ty jesteś źródłem żywym, jesteś ogniem, jesteś miłością. Przyjdź Duchu Święty, przyjdź Duchu Święty.”             ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Prowadziłem was i nadal będę prowadził...

2010-12-10 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    Te słowa najbardziej oddają to, czego doświadczyłam podczas spotkania mistrzyń nowicjatu w Warszawie. Między 21 a 26 listopada 2010 w domu prowincjalnym odbyło się spotkanie kilku mistrzyń nowicjatów z Europy. Było nas 5: Ana Luísa Prego z Portugalii, Arlette Parriel z Francji, Rosella Baima z Włoch, Janina Tuszkowska z Anglii i ja, Maria Łatka z Polski. Moderatorem naszego spotkania była s. Margaret Taylor z Anglii. Przez pierwsze trzy dni nasze refleksje dotyczyły formacji początkowej, dzieliłyśmy się radościami i trudnościami zawiązanymi z formacją na etapie nowicjatu. Patrząc na rzeczywistość niektórych prowincji w Europie /patrz statystyki/, zastanawiałyśmy się nad możliwością jednoczenia naszych "sił", które zapewnią formację naszych najmłodszych sióstr w duchu charyzmatu.

    Nie przez przypadek na początku naszej drogi otrzymałyśmy Ewangelię o ubogiej wdowie, która włożyła do skarbony dwa pieniążki- wszystko co miała - i to była najpiękniejsza ofiara. Wszystkie propozycje, które były owocem tych refleksji, przesłałyśmy do Rady Generalnej i do naszych Prowincjalnych. Czwarty dzień był poświęcony przygotowaniu programu na najbliższe europejskie spotkanie sióstr nowicjuszek w Asyżu /w lipcu 2011 roku/. Wielkim darem Nieba podczas tych dni był Ojciec Emilio, marianista, który jest Hiszpanem, a od 17 lat przebywa w Polsce. Wspólna Eucharystia i słowa, które nam przekazywał były umocnieniem w wierze i jasnym ukierunkowaniem na to, co w naszym życiu jest najważniejsze - na relację z Bogiem, tkaną powoli, ale codziennie przez wierność w małych rzeczach.

                         

    Miałyśmy też możliwość bycia na Eucharystii w kościele na Żoliborzu, gdzie znajduje się grób bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a potem przejść wspólnie przez część historii Polski, zwiedzając muzeum poświęcone Męczennikowi czasów komunistycznych. Trudno tutaj opisać, to co każda z nas przeżyła, dotykając takich bolesnych kart historii narodu polskiego..., łzy, pytania, niedowierzanie... A ostatniego dnia wszystko, czym były wypełnione nasze serca zawiozłyśmy do Częstochowy na Jasną Górę. Modlitwa, skupienie, wzrok utkwiony w oblicze zatroskanej Matki mówiły, jak bardzo potrzebujemy Jej obecności w naszym życiu, my Franciszkanki Misjonarki Maryi. Modliłyśmy się za wszystkie siostry z Europy, byśmy mogły każdego dnia powtarzać jak Maryja: AMEN. Chcę też podziękować bardzo siostrze Maryli, że mogło się odbyć to spotkanie właśnie w Polsce. Dziękuję siostrom ze wspólnoty Świętego Michała i Królowej Misji za serdeczne przyjęcie i modlitwę. I tak bardzo dziękuję siostrze Stanisławie Motor, która cały czas była przy nas jak Anioł Stróż, zawsze gotowa pomóc, usłużyć, poradzić i poprowadzić... Wiele z was, kochane siostry, trwało na modlitwie w naszej intencji i tego spotkania - niech Jezus obdarza was swoim błogosławieństwem, a ja z całego serca dziękuję.

                               

  s. Maria Łatka fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 11450   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126878
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting