Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Emaus - czyli przygotowanie do ślubów wieczystych

4 Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi: Ludmiła Bielak, Marta Mokrzyńska, Kamila Monik, Agnieszka Murlak, które złożą w 2013 roku śluby wiecz ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


… bo z perspektywy Jezusa wszystko wygląda inaczej, proszę Siostry

2010-12-10 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

...te słowa 13 –letniego Sebastiana, mojego ucznia z Dźwirzyna, oddają chyba najlepiej temat MAGNIFICAT!POKORA MARYI. (Chcę pisać o anawim Jahwe, o ubogich Pana, o Reszcie, o którą On Sam ma staranie). Sebastian próbował wytłumaczyć mi zaburzenie perspektywy i innych malarskich szczegółów w swojej pracy konkursowej, na których rzeczywiście się nie znam – nie wiedział, że przydadzą mi się w jeszcze innych - poważniejszych życiowych okolicznościach, a ostatnio cytowałam je również naszemu Księdzu Biskupowi odnośnie „stanu naszej wiary” w diecezji, gdzie jak nasi Pasterze uważają, wszystko trzeba budować „od FUNDAMENTU” (albo GO odszukiwać). Myślę, od czasu rozmowy z Sebastianem, że tak właśnie wygląda nasze życie – INACZEJ … Z PERSPEKTYWY JEZUSA.

                           

Kiedy patrzę na życie Izraela, na Magnificat Maryi i na życie mojego Kościoła tu w małej osadzie rybackiej, która latem z 600 mieszkańców zamienia się w dobrze prosperującą miejscowość wypoczynkową z 20 000 „armią” okopującą się na plaży w piasku przed wiatrem i ciekawskimi oczami gapiów- to myślę, że to, co nas łączy to słowo RESZTKA, CZĄSTKA.

                             

Pan wybrał was i znalazł upodobanie w was nie dlatego, że liczebnie przewyższacie wszystkie narody, gdyż ze wszystkich narodów jesteście najmniejszym, lecz ponieważ Pan was umiłował (Pwt 7,7) Te słowa naszego Pana były w moim sercu, gdy jeden z przyjezdnych duchownych z Środkowej Polski pytał zaskoczony czy „opłaca nam się” robić „takie duszpasterstwo” i „takie celebracje” dla 9- tki naszych dzieci (przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej). Odpowiedziałam mu wówczas z uśmiechem słowami Sebastiana: BO Z PERSPEKTYWY JEZUSA WSZYSTKO WYGLĄDA INACZEJ proszę księdza. Raduje nas: miejscowego proboszcza Księdza Marka, naszą wspólnotę, ze mamy już od 10 lat chór, który głosi chwałę naszego Boga, raduje każde dziecko, które udało się nam zgromadzić w Kościele – początkowo zajmowały jedną ławkę, teraz bywa, że dwie to za mało – jesteście narodem najmniejszym, ale bardzo umiłowanym. Raduje, że znalazł się jeden Kaziu (tylko jeden – znak Reszty, Małej Cząstki), który poza jednym wyjazdem nie opuścił nie tylko żadnego różańca, ale przy tej okazji Eucharystii. Raduje każde wrażliwe serce i ręce młodych i tych najmłodszych w wieku 6-7 lat zaangażowane w Caritas. Nie noszą oni tylko dumnie czerwonych koszulek z logo Caritasu – ale systematycznie niezależnie od pogody przez cały rok uczestniczą w spotkaniach, zanoszą wodę (20 litrów) bezdomnej pani mieszkającej na działce (trasa tam i z powrotem około 3 km) – biją się o swoją kolejkę i podejmują się kolejnych akcji i przedsięwzięć. Ksiądz Biskup mówił, patrząc na nasze dzieciaki, że jest spokojny o naszą parafię, bo tam, gdzie kwitną dzieła miłosierdzia, miłość do bliźniego ze względu na Jezusa – taka Reszta się ostanie. Raduje każdy gimnazjalista, który powrócił na katechezę – raduje, choć pobożnością „nie grzeszą” – potrafią powiedzieć uczciwie: Siostro, nie mam doświadczenia Boga, nie spowiadałem się od Komunii, nie chodzę do kościoła, bo nie chodzą tam moi Rodzice … ale chcę…chcę uczciwie szukać, dlatego pytam – oczywiście takich jest znów …GARSTKA, RESZTA, ale w swoich poszukiwaniach są piękni i dlaczego o tym nie mówić?! Błogosławieni ubodzy duchem, którzy w PRAWDZIE oceniają swą sytuację, że z siebie nie mogą już nic i zaczynają wołać do Boga Mocnego … albo dopiero trwają w zaskoczeniu, że …Z PERSPEKTYWY JEZUSA WSZYSTKO WYGLĄDA INACZEJ!

                     

No właśnie, i Ci są  błogosławieni - zaskoczeni, których zapraszam do kościoła z ciemnych przedsionków, że …chyba nie chce Siostra bym rozmawiał z Jezusem?!!! I zaraz dodają, a to się tak da? Podczas samotnego spaceru weszłam w morze najdalej jak się dało … nabrałam wody w dłonie i przypomniałam sobie…że jest słona!  (Takie odkrycie rzeczy oczywistej). RESZTA, MAŁA CZĄSTKA MA BYĆ SŁONA, i ta Jej słoność ma niezwykłą moc sprawiania, że świat staje spragniony… mocno spragniony Boga - by mu był potrzebny jak powietrze i jeszcze bardziej! – może właśnie, po to tu jestem? By siebie, moje dzieci i młodych prowadzić do ŹRÓDŁA WODY, która rozlewa się w wodach słonych i te wody stają się na powrót zdrowe (wizja Ezechiela). Reszta żyje z darów – Królestwo Boże jest darem, dlatego ubodzy trwamy przy Nim, aby Go nie stracić. Przyglądam się herbowi naszego Zgromadzenia. W powiększeniu ilustracji wody wydają się tak wielkie, niezmierzone, że aż by się chciało wyruszyć…, ale zatrzymuje mnie …Monstrancja – zatrzymuje mnie tu JEZUS…

I może właśnie ta zamiana …Galilei na Morze Bałtyckie jest tą PERSPEKTYWĄ JEZUSA, Z KTÓREJ WSZYSTKO WYGLĄDA INACZEJ!!! I tak trzymać!!!

                                     

s. Katarzyna Murawska fmm, Dźwirzyno

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 13714   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126872
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting