Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

TĘSKNIĘ ZA TOBĄ, PANIE...

... z Tobą mogę po bezkresach biec... - tak śpiewali Gimnazjaliści. Wejdź na chwilę, by zobaczyć jak tęsknota człowieka spotyka się z tęsk ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Ty Jesteś Łaskawością...

2011-02-13 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

... to jedno z imion Boga, którymi próbował św. Franciszek opisać Nieopisanego, i oddać, choć po części istotę Wszechmocnego – kilka lat temu zapadło mi w serce i chętnie do niego wracam w chwilach wdzięczności. Przyszło mi również na myśl, kiedy wraz z młodzieżą z naszej parafii wybieraliśmy się w tym roku do Rotterdamu, i wracało jak refren ulubionej piosenki, podczas całego naszego pobytu w Holandii.

                 

   Łaską była już sama możliwość wyjazdu naszej młodzieży na drugi koniec Europy... i choć w autokarze spędziliśmy ponad 2 doby, byliśmy naprawdę szczęśliwi. Wszyscy przecież wiedzieliśmy, po co jedziemy do Rotterdamu. Spotkanie Taize na początku Nowego Roku było uwieńczeniem comiesięcznych czuwań, jakie mają miejsce w naszej parafii i gromadzą coraz to więcej młodych ludzi na modlitwie, śpiewie, wspólnym wychwalaniu Pana. I rzeczywiście, atmosfera Spotkania była taka, jakiej się spodziewaliśmy. Hale wypełnione młodymi ludźmi wszystkich kontynentów i różnych języków, które jednym głosem oddawały Bogu chwałę! Jedna z dziewcząt powiedziała mi ze smutkiem: „jaka szkoda, że ta modlitwa trwa tylko godzinę; tak się modlić, śpiewać i po prostu siedzieć w ciszy mogłabym cały dzień!”. Słowa kolejnej z uczestniczek podsumowywały to, o czym wielu z nas myślało od początku naszego przyjazdu do Rotterdamu: „to musi być wielka łaska dla tego kraju, że tyle ludzi w tych dniach tu po prostu wychwala i wielbi Boga. Ta modlitwa przemienia nawet powietrze nad Holandią”.

                     

    Kolejną łaską tego wyjazdu do kraju tak odległego od nas - odległego geograficznie, ale także wyznaniowo i kulturowo - było spotkanie się z inną rzeczywistością. Spotkanie się młodzieży z krajów postkomunistycznych, katolików głęboko związanych z tradycją - z krajem wysokorozwiniętym ekonomicznie i zlaicyzowanym, z liberalizmem propagowanym na zachodzie Europy, a także z Kościołem protestanckim, który dominuje w Holandii, zrodziło bardzo wiele pytań, które z pewnością w innych okolicznościach by nie powstały. „Co jest najcenniejsze w życiu?”, „czy są granice tolerancji?”, „ku czemu, jako naród, zmierzamy?”, „czym jest nowoczesność i co ona oznacza?”, „czy trzeba być modnym?”, „jaką cenę ma ekumenizm, i kto gotów jest ją zapłacić?” „z jakich wartości można zrezygnować, a o jakie trzeba walczyć?” – te i podobne pytania słyszałam wielokrotnie, kiedy kończyło się Spotkanie Młodzieży, kiedy pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

                                   

    Dla mnie osobiście, było wielką radością widzieć tak wielu młodych ludzi pogrążonych w autentycznej modlitwie, a jeszcze większą - dołączać swoje intencje, myśli i pragnienia do tej wielkiej Liturgii modlitwy, światła i śpiewu chwały w miejscu, które w tych dniach dla wielu było miejscem między ziemią a niebem. Zobaczyłam, że Europa ma wielki skarb i ma nadzieję w tych tysiącach młodych ludzi, których wiara jest rzeczywiście światłem, bo pomaga iść po właściwej drodze, pomaga iść nie tylko samemu, ale i prowadzić bliźniego. Cieszę się wieloma dobrymi i pięknymi ludźmi, których pełen łaski Bóg postawił tam na mojej drodze, tymi, którzy nas przyjmowali, okazywali życzliwość, tymi z którymi było mi dane być. Wdzięczna jestem Panu, także i za te ważne choć trudne pytania, stawiane przez młodych ludzi, na które wszyscy musimy nieustannie szukać odpowiedzi, by żyć godnie, w wierności Bogu i sobie samemu.

               

s. Anita Kowalczyk fmm,

               

Dunajowce, Ukraina

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 6463   

 

Twoim zdaniem

Czy s. Anita ma lubelskie korzenie? Miałam kiedyś w swojej klasie dziewczynkę o tym imieniu i nazwisku, której marzeniem było zostać siostrą zakonną... Wiem, że je zrealizowała... Może to właśnie siostra????? Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wiele miłości od Boga i ludzi. :)
 

Jolanta Studzińska 2015-09-11 / 07:58:20 - IP: 89.77.72.235

 

 
Dodaj komentarz
 
 
000126638
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting