Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Adwentowe oczekiwanie …

Przyjdź Panie Jezu! Adwentowe oczekiwanie…, to czas radosnego oczekiwania, gdyż przychodzi nasz Zbawiciel, pełen miłosierdzia i przebaczającej ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


W przyjaźni z Bogiem i człowiekiem

2011-04-07 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

„W przyjaźni z Bogiem i człowiekiem” – pod takim hasłem Szkoła Podst. Nr 2 w Zamościu przeżywała rekolekcje wielkopostne. A było to w dniach 20 – 23. 03. 2011 r. Podczas niedzielnej Eucharystii rekolekcjonista ks. Konrad z Lublina zachęcił młodszych parafian do wytrwałego uczestnictwa w kolejnych dniach rekolekcji. Ukazał Dobrego Pasterza, który prowadzi swe owce, szuka zagubionej i z radością przynosi do Owczarni.

                 

Kolejne dni rozpoczynały się również spotkaniem w kościele, a potem w szkole była kontynuacja naszych zajęć. Składały się na nie: scenki biblijne p.t. „Zaproszenie na ucztę” i „Przypowieść o chwaście” – przygotowane przez uczniów z wychowawcami oraz wykonywanie kolorowej zakładki ze Słowem Bożym, wręczonej po zajęciach przyjacielowi. W naszych rekolekcjach nie zabrakło gości specjalnych. Była nią s. Alina Zelek fmm, która barwnie i z entuzjazmem przybliżyła nam życie ludzi w Indiach i Sri Lance. Pokazała jak bardzo pragną Jezusa, który ich kocha i wysłuchuje – jak sami to mówią.

                           

W ostatnim dniu gościliśmy grupę osób niepełnosprawnych z DPS – u z Zamościa /ul. Żdanowska 3/ wraz z s. Teresą Nitsch i s. Moniką Polak. Oni naprawdę poruszyli nasze serca odgrywając sztukę p.t. „Zacheusz”. Łzy wzruszenia i radość z poznania się były znakiem Bożej miłości. W podziękowaniu za gościnę kl. III przedstawiła teatrzyk zatytułowany „Królewna Śnieżka”, który bardzo podobał się wszystkim.

Podczas naszych zajęć rekolekcyjnych w szkole zostały wykorzystane wszystkie sale multimedialne, gdzie uczniowie oglądali projekcje filmów „Cuda Jezusa” i „Zmartwychwstanie”.

                   

Zwieńczeniem tych rekolekcji jest wystawa na korytarzu szkolnym z wykonanymi plakatami przez uczniów klas IV – VI na temat ” W przyjaźni z Bogiem i człowiekiem”.

„Uwielbiajcie ze mną Pana, wspólnie wywyższajmy Jego Imię”/ Ps 34,4/ za dar tego świętego czasu, za łaski otrzymane w sakramencie pokuty, na Eucharystii i podczas tak bogatych spotkań. Jest to także owoc modlitwy, ofiary i dobrej współpracy kapłanów, katechetów, dyrekcji, nauczycieli i oczywiście uczniów.

                         

„Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wieki”. /Ps 118,1/

                           

s. Bernarda Misiewicz fmm, Zamość

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7993   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127110
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting