Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Moja pierwsza pielgrzymka

W połowie pielgrzymki z Przemyśla do Częstochowy dołączyłam do grupy „Józef”. Pierwszego dnia pielgrzymki, Ksiądz Piotr - kierownik grupy, ...

Artykuły

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Dar misyjnego powołania

2011-06-01 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

   „Proście więc Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje” (Łk 10, 2). To zdanie wypowiedziane przez Jezusa ma szczególną wymowę w Niedzielę Dobrego Pasterza, którą obchodzimy w IV Niedzielę Wielkanocną. W tym dniu wyznawcy Chrystusa na całym świecie modlą się o powołania w Kościele. Po swoim zmartwychwstaniu Jezus powierzył kontynuowanie swojej misji Apostołom i ich następcom, aby Ewangelia była przekazywana ludziom wszystkich czasów. Dlatego nieustannie zaprasza wybrane przez siebie osoby, by poszły za Nim.

   

     Powołanie do wyłącznej służby Bożemu Królestwu jest inicjatywą Boga, Jego niczym nie zasłużonym darem, łaską, która nas przerasta i przyprawia o zawrót głowy oraz rodzi pytanie: dlaczego ja? Przecież tylu ludzi wokół nas jest bardziej godnych takiego wybrania, bardziej zdolnych i wartościowych, bardziej ofiarnych i rozmodlonych. I najczęściej się zdarza, że Boży dar nie jest przyjęty. Dzisiaj mówimy o malejącej liczbie powołań, ale tak naprawdę Bóg powołuje nieustannie. On jest wyjątkowo hojny w udzielaniu tego daru.  Zmniejsza się jedynie liczba tych, którzy odpowiadają Bogu TAK!

     

Jak więc usłyszeć wezwanie Jezusa: „Pójdź za Mną? (J 21, 22)

 

    Po pierwsze trzeba być z Nim w nieustannym kontakcie poprzez czystość sumienia, modlitwę, intensywne życie sakramentalne, wierność Jego nauce i otwartość na natchnienia Ducha Świętego.

   

    Po drugie, by Go usłyszeć potrzeba zewnętrznej i wewnętrznej ciszy, zatrzymania się i refleksji nad swoim życiem, samotności i oderwania od zgiełku i antywartości tego świata.

   

    Po trzecie trzeba chcieć usłyszeć wezwanie Jezusa. Wielu po prostu nie chce ze strachu przed wymaganiami życia poświęconego Bogu. Nie chcą pozostawić znanego, bezpiecznego, wygodnego i dostatniego życia, by zaryzykować przygodę z Jezusem trudną do przewidzenia w skutkach. A do tego większość bliskich i dalszych osób uznaje, że jest to strata życia. A osoby powołane tę niczym nieuzasadnioną „litość” biorą za wyraz wynikającej z miłości troski.

     

      Po czwarte mało kto zastanawia się nad tym, czy będzie szczęśliwy na drodze życia, o której zdecyduje sam i będzie ona inna od tej, którą zaplanował dla niego Stwórca? Bóg obdarowując osobę łaską powołania daje optymalne warunki, by je mogła zrealizować. On ją nieustannie prowadzi i umacnia oraz daje odczuwać swoją obecność.

     

    Misyjne powołanie zrodziło się u mnie pod wpływem Jana Pawła II. Udzieliła mi się jego troska o rozwój Kościoła na wszystkich kontynentach. Dzięki niemu w moim misyjnym zgromadzeniu Franciszkanek Misjonarek Maryi był „bum” powołaniowy. Jego postawa dodawała mi odwagi, by wszystko zostawić i iść głosić Ewangelię, tym którzy nie znają Chrystusa. Decyzja podjęcia misyjnego powołania wymagała ode mnie kompletnego zawierzenia Bogu oraz pogodzenia się z faktem, że gdy On przejmuje inicjatywę to do wielkich zadań posługuje się niekoniecznie idealnym narzędziem. Z własnego doświadczenia zapewniam, że warto Mu się powierzyć i zaryzykować.

   

s. Anna Siudak FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 18626   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127118
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting