Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

galeria z wrześniowych rekolekcji gimnazjalnych!

WPISZ wstęp ...

Studenci i młodzież pracująca

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Przyszła wiosna

2011-05-24 s. Beata Radecka FMM

 

 

 

 

    Nareszcie wiosna! Przyroda całą sobą pokazuje swoje bogactwo, a przez to wielkość Stwórcy. Oczywiście franciszkanki nie mogły pozostać bierne na najpiękniejszą porę roku, więc zorganizowały wspaniałą majówkę. Cel – Puszcza Kampinoska. Zanim jednak nasza skromna delegacja z Lublina (w składzie polsko-białoruskim) osiągnęła swój cel, została przyjęta i ugoszczona przez nasze siostry mieszkające w Piastowie. Dzięki ich życzliwości i przygarnięciu pod ich dach przeżyliśmy wspaniały weekend, który rozpoczęliśmy w piątek mszą świętą sprawowaną przez ks. Emilio z Hiszpanii, pogawędką z siostrami, a także tanecznymi harcami trwającymi do późnej nocy.

                                                                 

    W sobotę wyruszyliśmy do zielonej i kwitnącej Puszczy. Choć każdy z nas ma swojego Anioła Stróża i lepszy lub gorszy zmysł orientacji, nie poradzilibyśmy sobie bez naszego doświadczonego w leśnych wędrówkach przewodnika – ks. Pawła, pallotyna z Ołtarzewa. Co prawda, nie potrafił uchronić nas przed atakiem nieprzyjaznych (lekko mówiąc…) komarów, za to pokazał nam urozmaiconą trasę wiodącą przez liczne wzniesienia, dzięki czemu mogliśmy poczuć się prawie jak w górach, a u celu naszej wędrówki zapewnił nam ognisko na posesji swego brata – pana Darka, które spędziliśmy nie tylko jedząc kiełbaski, ale także śpiewając i tańcząc (szczególnie taniec irlandzki – nowy hit s. Beaty). W drodze powrotnej zwiedziliśmy również cmentarz w Palmirach, na którym pogrzebani są ludzie rozstrzelani przez Niemców w czasie II wojny światowej. Ten długi, aktywny i gorący dzień zakończyliśmy adoracją w Piastowie, dziękując Panu za wszystko!

                                                               

    Niedzielę rozpoczęliśmy od porannej mszy w Laskach, w której brali udział uczniowie tamtejszej szkoły dla niewidomych, natomiast później udaliśmy się na krótką wycieczkę do Niepokalanowa, gdzie zwiedziliśmy m.in. kaplicę wybudowaną przez św. Maksymiliana oraz Misterium Męki Pańskiej, a także pomodliliśmy się w bazylice przed piękną figurą Niepokalanej. Niestety, czas powrotu zbliżał się nieubłaganie. Po pysznym obiedzie w Piastowie i kilkakrotnym żegnaniu z siostrami wyruszyliśmy na wschód.

                                   

    Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że ten czas wypełniony był nie tylko majowym słońcem, ale także śmiechem, radością ze wspólnego bycia, czy kontemplacją pięknej przyrody. A wszystko ku chwale Pana. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich wyjazdów. To nic, że są po nich zmęczone nogi albo ślady po komarach. I jedno, i drugie zniknie, za to dobre wspomnienia pozostaną na długo!

                                 

Kasia Mazur  z Lublina

Uczestniczka "Majówki studenckiej w Puszczy Kampinoskiej"

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7344   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127117
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting