Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Kolędnicy Misyjni w Okuniewie

7 stycznia 2017 na terenie naszej parafii św. Stanisława Kostki w  Okuniewie kolędowali kolędnicy misyjni którzy zbierali... ...

Listy i świadectwa

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Jubileusz 50-lecia życia zakonnego s. Teresy Nowak, fmm

2011-06-06 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

„MAGNIFICAT...“

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny...“

                                                             

    Pięćdziesiąt lat życia zakonnego – to duża liczba, szmat czasu i historia pełna bogatych wydarzeń. A jednak tak trudno pisać – bo „to, co najważniejsze jest niewidzialne“, jest duchowe i stąd trudne do wyrażenia w słowach. Jest to bowiem historia zbawienia, dokonująca się w każdej duszy. To jest cały ciąg cudów, najczęściej niezauważalnych... Czyż to już nie jest cudowne, kiedy jedna dziewczyna, której rodzice nie pozwalają na życie zakonne, zakłada rodzinę i dwie jej córki, którymi ją Pan obdarzył, wybierają życie poświęcone Bogu? To jest łaska raz darowana i jeszcze pomnożona. Ta właśnie łaska  przyprowadziła mnie do sióstr FMM i towarzyszy mi już owych 50 lat. A może i dłużej. Najpierw rozbudziła w mej duszy pragnienie pięknego życia, poświęcenia się innym, zrobienia czegoś wielkiego dla ludzkości.. W szkole średniej - na wszystkich moich zeszytach  widniały tajemnicze literki „A,I,C.“ Tylko ja wiedziałam, że znaczyły one „Allis inserviendo consummor“, tzn. „Innym służąc spalam się.“ To mnie popychało do poświęceń dla innych.  Pod wpływem mamy, która opowiadała mi  dużo o misjach, zapragnęłam wyjechać na misje i to na Madagaskar i służyć trędowatym.  Nie myślałam o życiu zakonnym. Bałam się utracić wolność i swobodę w działaniu. Jako fizjoterapeutka wypełniałam moje dni służeniem chorym, a także pomagałam mojej rodzinie, gdyż po śmierci Ojca  było nam ciężko materialnie. Serce moje  jednak ciągle czegoś szukało. Założenie rodziny? – Nie ! To za ciasny świat.  

    Zmieniałam pracę, szukałam czegoś, gdzie mogę więcej dać z siebie... Na początku zawsze czułam radość spełniania się, ale potem przychodziło poczucie niedosytu, pragnienie czegoś więcej. Jedna siostra zakonna podsunęła mi myśl, że może to jest Boże powołanie. Tak, zrozumiałam wtedy, że nie wystarczy moja służba, Bóg oczekuje, bym Mu się cała darowała. I tak powstało pragnienie pójścia na drogę życia Franciszkanek Misjonarek Maryi, które miały misje na Madagaskarze, a do których adres otrzymałam od mojego katechety – brata naszej siostry ś.p. Ireny Szmelter. Pracowałam w tym czasie w Przychodni Rejonowej. Byłam jedyną fizjoterapeutką. Kierownik przychodni nie bardzo śpieszył się z odpowiedzią na moją prośbę o zwolnienie z pracy. Któregoś dnia miał ciężki wypadek samochodowy. On i jego współtowarzysze podróży znaleźli się poparzeni w szpitalu. Kiedy go odwiedziłam, powiedział: „Terenia, już nie będę robił Ci przeszkód, jeśli chcesz, możesz zostać misjonarką „I znów Bóg dał mi znak, jak cenne jest dla Niego moje powołanie, że pozwolił na taki nieszczęśliwy wypadek, bym mogła go zrealizować. W marcu 1961 roku znalazłam się u sióstr FMM w Klemensowie. W życiu charyzmatem Marii od Męki Pańskiej znalazłam to, czego tak długo szukałam, a raczej to ON mnie szukał. I tak zaczęła się moja 50-letnia droga FMM, czasami niełatwa, ale dlatego piękna. Kiedy teraz spoglądam wstecz, widzę jak we wszystkim był PAN i we wszystkich nieszczęśliwych wypadkach Jego Ręka mnie osłaniała i szczęśliwie wyprowadzała.

                             

    To są wielkie rzeczy, które czyni mi Wszechmocny, dlatego cały ten Jubileuszowy Rok pragnę śpiewać z Maryją „MAGNIFICAT“. Pomóżcie mi, Drogie Siostry, dziękować Bogu za tak wielki, niezasłużony DAR. A ja dziękuję Bogu i modlę się za wszystkie Siostry, które Pan postawił na mojej drodze.

               

Złączona w dziękczynnym „TE DEUM“

s. Teresa Nowak fmm Odžak - BiH

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9691   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126577
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting