Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się

To było w piątek 9 stycznia 201 5 r.  czas śpiewania kolęd, radosnej bożonarodzeniowej atmosfery a na dworze zimny, porywisty wiatr, trochę pon ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Śluby wieczyste s. Renaty Relja fmm

2011-10-26 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

JUBILATE DEO...

         

Jestem pełna wdzięczności wobec Pana, który mnie powołał i wobec moich Sióstr, które przybyły do Bośni, żeby być razem ze mną w dzień moich ślubów wieczystych jak również wobec Sióstr, które modliły się za mnie. To jest cudowne należeć na zawsze do Pana i do naszego Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi.

       

Byłam bardzo bardzo zadowolona z możliwości składania ślubów 4 września w mojej parafii rodzinnej w Trn, w Banja Luka. To miasto stało się stolicą Republiki Serbskiej, która dzisiaj zajmuje 40% Bośni-Hercegowiny, a która oddzieliła się od Jugosławii w 1991.

         

Podczas wojny w Bośni, kościół w mojej parafii był całkowicie zburzony przez Serbów.  W tym franciszkańskim kościele, uczęszczałam na Mszę św. i katechezę, przyjęłam Pierwszą Komunię św. i Bierzmowanie. Nowy kościół, w którym składałam śluby, był konsekrowany we wrześniu zeszłego roku.

             

Uroczystości moich ślubów wieczystych przewodniczył biskup pomocniczy z Banja Luka, bp. Marko Semren, który jest Franciszkaninem. Razem z nim było jeszcze 14 księży, którzy byli i pozostają ważni dla mojego życia wiary. Proboszcz, który mnie chrzcił był również obecny jak i Franciszkanin, który był proboszczem w mojej parafii w czasie wojny w Bośni. Dużo wydarzeń z mojej historii było żywo obecnych w moim sercu podczas ślubów. Przyjechali moi Rodzice, byli tez obecni moi dwaj bracia, jeden z nich – najstarszy, przyjechał pierwszy raz do Banja Luka po 18 latach od tego momentu jak musieliśmy uciekać z Bośni do Chorwacji, gdzie teraz żyją moi Rodzice i bracia. To wszystko bardzo mnie dotykało i dziękowałam Bogu za Jego Miłość, która odnawia nieustannie i daje nowe życie. Byłam też szczęśliwa, ze s. Maryla jako Prowincjalna mogła przybyć z Polski z dwoma innymi siostrami aby przyjąć moje śluby. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i obecność naszych sióstr ze Słowenii, S. Teresie, która przyjechała z Rosji pierwszy raz do Bośni i Siostrom, które przekroczyły kilka granic żeby przyjechać z Węgier do Bośni. Oczywiście, moja wspólnota z Odzaka była najbardziej zaangażowana. Byłam też poruszona obecnością i radością kilku Sióstr  A.S.C. (Adoratorek Krwi Chrystusa) u których byłam od 16-20 roku życia. Te Siostry otworzyły dla nas swój klasztor, u nich nocowałyśmy, one nas bardzo pięknie przyjęły.  

                           

Podczas moich ślubów w parafii, przeżyłam radość i głęboki pokój. Słowo Boże: „To jest Mój Syn Umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”, wypełniało moje serce z miłością. Podczas homilii biskupa, zapamiętałam te słowa: „Poprzez śluby, siostra zakonna z wolnością i odpowiedzialnością oddaje samą siebie całkowicie Bogu i więcej, ona nie dysponuje już sobą, Jej Mistrz, sam Bóg może nią dysponować tak jak sam chce”. Najbardziej poruszającym momentem dla mnie było otrzymanie obrączki a przez to całkowitą przynależność do Pana i do Zgromadzenia. Bardzo mocnym momentem, który przyniósł mi dużo radości, był moment mojego posłania do Maroko.

                         

Dziękuje Bogu za tę wielką łaskę przynależenia do Niego na zawsze. Dziękuję wam moje Siostry za wasze podtrzymanie przez modlitwę. To było piękne, jak siostry z wielu krajów, jeszcze szerzej niż nasza Prowincja, były w Komunii ze mną. Dziękuję bardzo !

               

Wasza siostra Renata Relja fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 25251   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting