Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

GALILEA MŁODYCH NA REKOLEKCJACH W BYTOWIE!

            W życiu warto zostawić miejsce na niespodzianki Ducha Świętego! Przekonali się o tym Agnieszka, Jacek i s. Kasia - ekipa prowa ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Ubogaceni ubóstwem

2010-01-30 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

     Często ulegamy pokusie, by zapytać jak Piotr Pana Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? I Pan zapewnia nas jak Piotra: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól z powodu Mnie i Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie domów, braci, sióstr, matek, ojców, dzieci i pól, wśród prześladowań,  a życia wiecznego w czasie przyszłym” (Mk 10, 29-30).

   

     No cóż... już na wstępie musimy się zgodzić, że Pan Jezus ma rację. Jako wielka misyjna rodzina FMM mamy tyle domów na świecie, że trudno je policzyć i tak naprawdę, jak mówi Założycielka, cały świat do nas należy. Każda z nas posiada prawie 7 000 sióstr z 80 narodowości nie wliczając miliarda braci i sióstr w Chrystusie oraz tych, którzy Go jeszcze nie znają, a do których jesteśmy nieustannie posyłane. Dzięki polskiemu zwyczajowi, by na rodziców naszych współsióstr mówić mama i tata, matek i ojców też możemy liczyć na tysiące nie mówiąc o tych duchowych, z których kierownictwa korzystamy.

 

      Jeżeli chodzi o pola, to posiadamy niezliczone tereny działalności misyjnej i apostolskiej. Ostatnio, gdy się zmniejszamy mamy problem, gdy trzeba je zostawiać a nawet sprzedać, bo jest ich za dużo. Za dużo i za duże domy, za duże posiadłości, za dużo i za duże dzieła...I jest to często bardzo uciążliwy nadmiar.

 

      I dzieci... Te siostry, które z nimi pracowały i pracują nawet w swoich najśmielszych pragnieniach i oczekiwaniach, nie pomyślały jak  bardzo zrealizują swoje duchowe macierzyństwo i jak bardzo Pan obdarzy je w ich liczbę.

   

      I doszłyśmy do prześladowań... Ubóstwo dla Królestwa niebieskiego jest ciągle w opozycji do tego, co nam proponuje świat. Wszystko wokół nas nastawione jest na to, by jak najwięcej mieć i coraz mniej być. Dlatego opieranie się światu zmusza nas do prowadzenia nieustannej walki. Ta najcięższa toczy się w nas samych, bo jak mówi Maria od Męki Pańskiej: „Dusza kochająca Boga dopóty cierpi na ziemi, dopóki zachowuje coś z siebie albo ze stworzeń dla siebie”. Cierpimy też z tego powodu, bo jak pisze Założycielka: „Duch własności sprzyja rozluźnieniu obyczajów w klasztorach i jest ruiną dla zgromadzenia misyjnego”, a tak często musimy mu stawiać czoła.

     

     I wreszcie praktykowanie ewangelicznego ubóstwa wyzwala i całkowicie otwiera na Boga. Gdy On wypełnia nasze serca, wtedy w życiu pojawiają się owoce Ducha: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, opanowanie. One zapowiadają życie przyszłe i pozwalają doświadczyć nieba już tu na ziemi.

     

      I ileż można mieć wolnego czasu dla Pana, gdy Jemu pozostawi się troskę zaopatrywania nas we wszystko, gdy się pozwoli swobodnie działać Jego Opatrzności. Wtedy odkryjemy jak bardzo zmieniamy się wewnętrznie, stajemy się niezwykle kreatywne, a z nami społeczeństwa, w których żyjemy. Na własnej skórze doświadczamy, że ubóstwo niesie ze sobą Boże błogosławieństwo. I nie pozostaje nam nic innego, jak być zawsze wdzięczne Panu za ubóstwo, które ubogaca.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 10996   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126872
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting