Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Dzielić się radością wiary

Powiew Kościoła misyjnego w dekanacie Wisznice w diecezji siedleckiej W radosnym powiewie Ducha Świętego, za przykładem Apostołów, 4 siostry ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Sylwester u Kamedułów

2012-01-02 s. Anna Siudak FMM

 

 

 

    Udałyśmy się w drogę jak trzej Królowie z darami. Miałyśmy ze sobą przepyszne ciasto zrobione przez naszą współsiostrę Renatę Puchałę i do przebycia całe miasto oraz  drogę przez las bielański. Zostałyśmy zaproszone, by spędzić sylwestrową noc z Misjonarzami Matki Bożej Pocieszenia (Konsolaty) i ich młodzieżą.

       

     Miejscem spotkanie był pokamedulski kościół pod wezwaniem św. Edwarda Dickensa przy ul. Dewajtis i jego podziemia. Rozpoczęłyśmy Mszą św., która wraz z przygotowaniami trwała 2 godziny. Pieśni śpiewaliśmy w wielu językach. Wśród młodzieży były dwie Włoszki, znajome ze Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Po Eucharystii udaliśmy się do podziemi kościoła, gdzie czekała przygotowana wspólnymi siłami kolacja a potem były tańce.

       

    Rozpoczęliśmy tradycyjnie polonezem prowadzonym przez kleryków salwatoriańskich. Klerycy okazali się profesjonalnymi wodzirejami, którzy całą noc zabawiali ponad 100 osobowe towarzystwo. O. Silvanus z Tanzanii zaprezentował nam tańce afrykańskie. Grał i tańczył niezmordowanie całą noc. O. Ashenafii z Etiopii nie ustępował mu w niczym. Dzięki o. Łukaszowi, który jest Włochem poznaliśmy tańce włoskie.

   

    Przed północą całe towarzystwo udało się do kaplicy Najświętszego Sakramentu na adorację. Przed wystawionym Panem Jezusem powitaliśmy Nowy Rok. Pamiętaliśmy w Jego obecności o wszystkich. Dziękowaliśmy Mu za wszelkie otrzymane dobro w poprzednim roku i prosiliśmy za całym światem. Adoracyjne milczenie przerywały wybuchy sztucznych ogni i nasz śpiew uwielbienia. Po adoracji bawiliśmy się aż do 3 nad ranem.

   

     Podziwiałam Misjonarzy Konsolaty, że dali z siebie wszystko, by zorganizować dla młodzieży tę wspaniałą sylwestrową noc. Radość, która wypływała z czystych młodych serc, nie potrzebowała być wzmacniana mocnymi trunkami. Obeszło się bez nich. Jezus był w centrum tej nocy i to On był źródłem prawdziwej radości i niecodziennej wspólnoty młodych ludzi.

    I my miałyśmy szczęście w tym wszystkim uczestniczyć. I mam wrażenie, że nie tylko my. Jestem bardziej niż pewna, że tej mocy bawili się z nami wszyscy święci kamedulscy mnisi.

s. Anna Siudak FMM
s. Iwona Korniluk FMM
s. Agnieszka Pal FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7672   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127098
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting