Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Uzdrawiająca moc przebaczenia

Przebaczenie, czy tego chcemy czy nie, jest nierozerwalnie związane z życiem chrześcijanina, jest jego absolutną nowością i znakiem, który powi ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


BYŁEM WŚRÓD WAS

2012-02-16 Marta Naumczyk

 

         

 

       Te warsztaty miały być nie tylko miłym spotkaniem, czasem zawierania nowych znajomości, ciekawych wrażeń, intensywnych ćwiczeń teatralnych, rozwijania różnorodnych talentów...

To za mało!
To by nam nie wystarczyło.
Chcieliśmy nade wszystko poznawać Jezusa, i to ukrzyżowanego, Boga żywego.
I dopiero w Nim i z Nim przeżyć całą resztę.

     Dlatego już przed warsztatami, każdy uczestnik rozważał biblijną historię Józefa Egipskiego- człowieka, który mając historię trudną, pełną wydarzeń bolesnych, wydarzeń zaskakujących, zobaczył swoje życie... oczami Boga.
Cóż za stanowcze wyznanie wiary złożył wobec własnych braci, którzy przecież go sprzedali: To nie wy... To Bóg wysłał mnie przed wami, zamierzył więcej niż zagubiony człowiek mógł zniszczyć.
Przecież nic nie wymyka się z Bożych rąk.
Twoje życie też.

     Każdego ranka, podczas trwania warsztatów, rozważaliśmy Boże Słowo, a wieczorem zamykaliśmy dzień wspólnym dzieleniem: "Spotkałem dziś Jezusa..." jak? kiedy? w jakim słowie konkretnie? w jakim człowieku?... Nasze wyznania wiary. Piękny czas!

     Szukaliśmy Boga wśród nas i we współczesnym świecie. Szukaliśmy głodnych i spragnionych, bo Jezus mówił "byłem głodny... a daliście mi jeść..." Szukaliśmy dzisiejszych "nagich", "przybyszów", "więźniów", "chorych", by nie przegapić Jezusa, by nie przejść koło Niego obojętnie.

     Rozmawialiśmy więc o byciu "nowym" w nowej szkole- nieznajomym i obcym. Mówiliśmy o kobietach, które bardzo cierpią, bo zostały sprzedane, gdy marzyły o lepszym życiu, pracy. Dostaliśmy list od pewnej narkomanki, która zechciała podzielić się z nami swoim doświadczeniem głodu miłości, grzechu i Bożego miłosierdzia.
Odwiedziły nas także niepełnosprawne dziewczęta z DPS-u prowadzonego przez siostry w Zamościu, byśmy mogli razem spędzić czas na modlitwie i zabawie.
Dwóch kapelanów więzień: ks. Tomasz Źwiernik i ks. Mirosław Flak, opowiedziało nam trochę o swojej pracy w zakładach karnych. Ostatecznie sami spotkaliśmy więźniów- kobiety i mężczyzn, bo mieliśmy okazję wystąpić dla nich w lubelskim kryminale. Wystawiliśmy sztukę, którą przygotowaliśmy, ale też mogliśmy porozmawiać, zapytać...

     Ks. Tomasz Źwiernik codziennie odprawiał dla nas Euchrystię, miał sla nas Słowo i czas na spowiedź, rozmowy. Każdy mógł czerpać obficie.
Bardzo bogaty czas. Wszystko, co ostatecznie wyraziliśmy w naszej scence, co ćwiczyliśmy wytrwale w tych dniach, mieliśmy okazję sobie przybliżyć, wręcz dotknąć.

     Warto było.
Niech będzie Bóg uwielbiony we wszystkim!


 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 4715   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126878
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting