Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Niezwykły gość

Dom prowincjalny w Warszawie odwiedziła pani Paule Raudaut, członkni rodziny Marii od Męki Pańskiej. ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Ewangeliczni gwałtownicy panują nad światem…

2012-03-13 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Świat bez Ewangelii jest skazany na samozagładę. Ten najbardziej oczywisty fakt wywołuje ból w uszach, jak dźwięk fortepianu, po którego klawiaturze przeszedł ktoś w ciężkich butach. To niewiarygodne, że doświadczając każdego dnia, jak życie pozbawiane ewangelicznych wartości staje się coraz bardziej brutalne, pełne zła, kłamstwa i brzydoty lgniemy raczej do świata niż do Ewangelii. Doświadczając jak Boże królestwo doznaje gwałtu, nie chcemy być ewangelicznym gwałtownikami, którzy mimo wszechobecnego królestwa ciemności są gotowi wprowadzać je.

 

    Większość ludzi, nawet tych uważających się za rzymskich katolików, zachowuje się tak, jak po nieudanym skoku do wody, podczas którego uszkodzili sobie kręgosłup szyjny. Są cali sparaliżowani, można z nimi zrobić, co się chce, są podatni na każdą manipulację. Bezwiednie pociągani przez wszystko, co proponuje świat zatracają łaski chrztu i pragnienie rzeczy ostatecznych. Płyną wartką rzeką świata z prądem narzucających się im wydarzeń jak zdechłe ryby pozostawiając po sobie wszechobecny fetor.

   

      I choć jest bardziej niż oczywiste, że świat nie jest ostatecznym celem człowieka, większość wybiera raczej szeroką i wygodną aleję, która wiedzie na zatracenie niż wąską ewangeliczną ścieżkę do życia. Odczuwamy przedziwną klaustrofobię przed wejściem przez ciasne drzwi prowadzące do wiecznego szczęścia. Zapominamy, że świat został stworzony przez Boga jako miejsce Wcielenia Jego Syna i dla człowieka stworzonego na obraz Jezusa, by się zrealizował w miłości i powrócił do swojego Stwórcy. I jeżeli robi się wszystko, by świat rozminął się ze swoim celem, by odrzucił Jezusa i ewangeliczne wartości oraz zacierał Boży obraz w człowieku, to wtedy odcina się on od źródła swego istnienia i nie ma innego wyjścia, jak tylko się unicestwić.

   

    Niepisanym prawem i obowiązkiem każdego człowieka, nie mówiąc już o tych, którzy są powołani, by głosić Ewangelię jest nasycanie świata wartościami ewangelicznymi, by stawał się coraz bardziej ludzki, prawdziwy i piękny oraz przyjazny dla człowieka i innych stworzeń. To człowiek powinien panować nad światem a nie świat nad nim, ale niestety nie może tego dokonać o własnych siłach. Tylko Jesus daje moc, by zawsze płynąć pod prąd, by być żywym i przekazywać życie innym, by być twórczym i wolnym od wpływów świata. Tylko z Bożą pomocą jest możliwe nieustannie przeobrażanie otaczającej nas ziemskiej rzeczywistości, uświęcanie jej i uczynienie godnym miejscem odkupionego człowieka. A więc do dzieła…

   

s. Anna Siudak FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 13148   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126906
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting