Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Czym jest dla mnie Eucharystia?

Jest największym cudem, który dokonuje się w szarej codzienności. ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Bóg jest wiecznie młody

2010-01-30 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

      Wszystko, co w naszym życiu jest fascynujące, intensywne i podniosłe trwa krótko. Bardzo krótkim okresem jest młodość, a jeszcze szybciej przemijają lata młodości zakonnej, jak przypomina nam w swoich pismach Maria od Męki Pańskiej. I nie ma ani czego żałować ani za czym tęsknić. Lata, w których przeżywałyśmy intensywną i pełną emocji miłość do Jezusa, były konieczne, ale są tylko początkiem miłosnej przygody z naszym Panem.

 

     Uderzyła mnie wypowiedź pewnej kobiety, która dzieląc się swoim odkryciem powiedziała: gdy przestałam być zakochana w swoim mężu, wtedy zaczęłam go naprawdę kochać. I tak samo jest z nami. Kiedy przestajemy być zakochane w Panu Jezusie, wtedy przychodzi prawdziwa miłość. W czym się ona przejawia?

 

      A właśnie w tym, że mimo znużenia życiem, obciążenia chorobami i coraz bardziej dającymi się we znaki słabościami idziemy za Nim. Nie przerywamy naszej wędrówki nawet wtedy, gdy przechodzimy przez duchowe pustynie, gdy przeżywamy oschłości i duchowe ciemne noce. I posuwamy się jeszcze dalej. Idziemy za Nim przeżywając kryzys połowy wieku i wszystkie możliwe kryzysy, by wyjść z nich umocnione w wierze i bardziej zjednoczone z Nim.

 

     I jak w starym kochającym się, dobrym małżeństwie robimy wszystko, by nasza miłość była wciąż nowa i świeża. Dlatego pielęgnujemy subtelnie i nie na pokaz uczucia dla naszego Oblubieńca. W pewnym wieku zaczynamy się budzić o wiele wcześniej niż nasze młodsze współsiostry i jak oblubienica z Pieśni nad Pieśniami zjawiamy się wcześniej w kaplicy, choć bardzo często nie jesteśmy w stanie biec Mu na spotkanie.

 

     Potem spędzamy z Nim dużo czasu na modlitwie i wydaje się nam, że były to tylko krótkie chwile. Coraz bardziej potrzebujemy samotności i ku naszemu zdziwieniu, przestaje być ona dla nas ciężarem, ale koniecznością. Doświadczamy jak zbawienne jest milczenie, które wcześniej wydawało się nam niemożliwe do zachowania. I coraz bardziej tylko Jezus zaczyna nam wystarczać, dlatego nie szukamy innych osób, które zapełniłyby nasze pustki.

 

      Lubimy dobrą lekturę duchową, którą dzięki duchowym doświadczeniom zaczynamy coraz lepiej rozumieć. Nie możemy też żyć bez zgłębiania Bożego słowa, które zrosło się z nami. I choć inni dostrzegają zmiany w naszym zewnętrznym wyglądzie (na naszą niekorzyść), to nasze wnętrze, jak mówi św. Paweł, odmładza się z dnia na dzień. Często nasze wady i słabości, różne drobne dziwactwa ukrywają skarby, które nasz Oblubieniec składa w nasze serca. Mówi nam o nich Maria od Męki Pańskiej, że pod koniec życia uzyskujemy głęboki pokój i trudne do wypowiedzenie zjednoczenie z Jezusem, który jest dla nas wszystkim.

 

     Przyjmujemy więc spokojnie, co nam doradzają przybywające nam lata i dziejące się wokół nas wydarzenia. Mamy jakieś wewnętrzne głębokie przekonanie, że wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze i że z każdym dniem jest coraz piękniejszy. I nie mając takich zamiarów napisałam w imieniu wszystkich starszych sióstr. No cóż – bez złudzeń - ja też do nich należę.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 13173   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127107
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting