Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Kobieta w pismach Marii od Męki Pańskiej

Ważność  formacji kobiety 1. Formacja ludzka 2. Formacja religijna i zakonna 3. Towarzyszenie duchowe 4. Formacja zawodowa ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Bądź uwielbiony Panie, Boże nasz za dar powołania zakonnego

2012-07-02 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

    23 czerwca 2012 r. mieszkańców Gorzkowa obudził piękny poranek – słońce wychodziło zza chmur, a na niebie pojawiła się tęcza. To znak przymierza, bowiem tego dnia swoją pierwszą profesję w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi złożyły siostry nowicjuszki: Jana Czop, Katarzyna Kostrubiec, Jadwiga Stawaruk, Sylwia Stelmach, Anna Zakcharowa. Bóg na znak przymierza miłości konsekrował je przez swój Kościół we wspólnocie siostrzanej.

                 

    Bądź uwielbiony Panie, Boże nasz za dar powołania zakonnego, które poprzez służbę Królestwu Niebieskiemu jest zapowiedzią nowego ludu i świadectwem Twego Absolutu.

               

    Bądź uwielbiony Panie za dar życia każdej z nas; za Twoją nieskończoną miłość, którą  nas ogarniasz i piękno którym nas obdarzyłeś, obdarzasz i pragniesz obdarzać.

    Z Bogiem, w Bogu i dla Boga – oto nasz prosta droga!

                   

s. Katarzyna Kostrubiec, fmm

                         

„Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią” /Rdz 9, 13/.

                 

    Dzień naszych Pierwszych Ślubów, podobnie jak każda ważna uroczystość rozpoczął się dnia poprzedniego wieczorem. Nie było specjalnych tekstów liturgicznych, ale na niebie pojawiła się wielka tęcza, którą odebrałyśmy jako znak na nowo potwierdzający to Przymierze, jakie Bóg zawarł z każdą z nas w Chrzcie Świętym, a które zechciał pogłębić przez naszą profesję. To były nasze pierwsze Nieszpory uroczystości Pierwszych Ślubów.

               

    Sam dzień 23 czerwca, kiedy to się dokonało, również wskazywał na to do czego Bóg nas powołuje. Był to Dzień Ojca. …oddaję się bez reszty Bogu Ojcu. Napis, który umieściłyśmy przy Krzyżu w kaplicy „w ślad za Chrystusem” wskazywał, że drogą do prawdziwego oddania się Ojcu jest droga Paschy. Bez Łaski Ducha Świętego jest to niemożliwe.

Sobotę rozpoczęłyśmy jak zawsze Jutrznią. Nasza gorzkowska kaplica dawno już nie gościła tylu sióstr. Potem ostatnie przygotowania, oczekiwanie na przyjazd bliskich, spotkania i … coraz mocniej bijące serce…

    Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 11.00. Towarzyszył nam pięknie śpiewający chór złożony z naszych sióstr i Gorzkowian. Piękna była homilia, o której wiele osób twierdziło, że była specjalnie dla nich. Kaznodzieja odniósł się do słów wypowiedzianych przez nas na początku Liturgii „Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś”, a także podkreślał piękno każdego powołania. Ostatnie słowo szczególnie było dla nas ważne: „Odwagi”.

           

Następnie wypowiadałyśmy po kolei, trzymając w ręce zapaloną świecę podaną przez Siostrę Prowincjalną, formułę ślubów. Nałożenie Znaku było, jakby, przypieczętowaniem złożonej Profesji. Msza Święta się skończyła, goście wyjechali, opuściłyśmy nowicjat, minęło kila dni, pozostało zadziwienie tym co się wydarzyło, tym co 23 czerwca się rozpoczęło. Pozostała wdzięczność Dobremu Bogu i ludziom, których postawił na naszej drodze.

                     

s. Jadwiga Stawaruk, fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 12288   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting