Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Udział polskich Franciszkanek Misjonarek Maryi w ewangelizacji świata.

     Obecnie jest na misjach 60 sióstr Polek FMM. W Afryce  32, cztery siostry są na Madagaskarze i sześć na Bliskim Wschodzie. W Azji prze ...

Archiwum

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


11 października rozpoczął się Rok Wiary

2012-11-25 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Listem apostolskim „Porta fidei” Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił Rok Wiary. Rozpocznie się on 11 października 2012 r., w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a zakończy się 24 listopada 2013 r., w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

   

      Rok ten będzie okazją, by na nowo odkrywać wielkość i znaczenie daru wiary. A jest on szczególny, ponieważ wymaga stałej pielęgnacji, rozwijania, pogłębiania oraz dzielenia z innymi. Dzielenie się wiarą sprawia, że staje się ona żywa i mocna. Bez dzielenia z innymi wiara słabnie i obumiera, dlatego tak ważne dla jej wzrostu jest jej przekazywanie.

 

    Wiara rodzi się z rzeczywistego spotkania z osobą Jezusa Chrystusa. Intensywność zaś relacji z Nim czyni ją żywą i pociągającą dla innych. Odnalezienie drogi wiary sprawia, że życie chrześcijanina staje się radosne i pełne ewangelicznego entuzjazmu. Spotkania z Chrystusem dokonują się w słowie Bożym, w Eucharystii i innych sakramentach oraz na modlitwie. Z nich wypływa cała działalność ewangelizacyjna, która ma za zadanie tworzenie warunków umożliwiających to spotkanie osobom żyjącym daleko od Jezusa.

 

    Współczesny człowiek, jak Samarytanka przy studni Jakubowej, również odczuwa potrzebę słuchania Jezusa i otrzymania od Niego wody żywej, tj. daru wiary w Niego, w oczekiwanego Mesjasza. Spotkanie to, by mogło stać się w życiu człowieka wyjątkowym, po którym nic już nie będzie takie jak przedtem, musi przybrać postać głębokiego nawrócenia. Dzięki niemu osoba staje się uczestnikiem Bożego życia.

 

   Wiara nadaje sens i smak ludzkiemu istnieniu. Nie możemy więc dopuścić, by jej sól zwietrzała, a jej światło było trzymane pod korcem. Mamy ukazywać wszystkim, że jest ona drogą do osiągnięcia zbawienia w sposób ostateczny. To z wiary wypływa potrzeba bycia świadkami i głosicielami Ewangelii. Jak Samarytanka po spotkaniu z Jezusem, z niezwykłą odwagą i przekonaniem chcemy o Nim opowiadać i przyprowadzić do Niego innych.

   

   Nie możemy się usprawiedliwiać, że Bóg zbawia ludzi także bez nas. Każda bowiem osoba ma prawo usłyszeć o Jezusie Chrystusie. Dlatego powtarzamy za św. Pawłem: „Nie jest to dla mnie powodem do chluby, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” (1 Kor 9, 16).

   

    Podczas Roku Wiary odbędzie się w Rzymie w dniach 7-28 października 2012 r. Synod Biskupów pod hasłem: „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej” oraz Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2013 r. w Rio de Janeiro. Mają one ożywić wiarę i jej przekaz w wielkiej rodzinie Kościoła. Będziemy też obchodzić 20. rocznicę wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego, który stał się „symfonią” wiary dla katolików na wszystkich kontynentach. Młodzież doczekała się już wydania w 2011 r. katechizmu specjalnie dla niej. „Youcat” jest najlepiej sprzedającą się książką katolicką na świecie. Już dawno przekroczył nakład 1,7 mln egzemplarzy. Warto więc w Roku Wiary dołączyć do licznego grona jego czytelników.

   

Program obchodów Roku Wiary

Różaniec za ewangelizację świata

Dokumenty Roku Wiary

Strona internetowa Roku Wiary www.annusfidei.va.

     

S. Anna Siudak FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 8271   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127107
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting