Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Niedziela misyjna w Dąbrowie Tarnowskiej

25 czerwca bieżącego roku, z „czterech stron Polski” przyjechałyśmy do Dąbrowy Tarnowskiej. Zaprosił nas ks. Stanisław Cyran, proboszcza ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Po co światu Ewangelia?

2012-10-03 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Odpowiedź na to pytanie daje samo życie. Tam, gdzie jest ono pozbawione ewangelicznych wartości staje się coraz bardziej brutalne, pełne kłamstwa, brzydoty, wszechobecnego zła. Doświadczamy tego w naszym kraju i w świecie. Poczynając od rządzących do tych najmniej wpływowych efekt jest zawsze ten sam – coraz trudniej jest nam żyć.

 

    Gdy w negację chrześcijańskich wartości włączają się wpływowe media, wtedy zapach piekielnej siary nie tylko zaczyna szkodzić katolikom i innym wyznawcom Chrystusa, ale czyni nieznośnym życie wszystkich. Nie ma czym oddychać i zaczynają być zagrożone podstawowe wartości jak prawda, wolność, demokracja, patriotyzm.

     

     Takie klimaty dobrze znoszą tylko ci (bo będą się nimi upajać całą wieczność), co walczą z Bogiem, z Kościołem i z tradycyjnymi wartościami oraz oziębli w wierze. Ci ostatni choć deklarują, że są katolikami, a takich jest większość w naszym kraju, to już dawno przez grzech od Boga się odcięli. I zachowują się tak, jak po nieudanym skoku do wody, podczas którego uszkodzili sobie kręgosłup szyjny. Są cali sparaliżowani, można z nimi zrobić, co się chce, są podatni na każdą manipulację.

   

    Poddają się bezwiednie temu, co proponuje świat zatracając łaski chrztu i pragnienie rzeczy ostatecznych. Płyną wartką rzeką świata z prądem narzucających się im wydarzeń jak zdechłe ryby pozostawiając po sobie tylko wszechobecny fetor. I tak samo jak ci, co odrzucają Ewangelię sprawiają, że świat staje się nieludzki, potrafiący budować jedynie cywilizację śmierci i zabijać wszystkich począwszy od nienarodzonych a skończywszy na tych, co stracili smak życia.

     

    Niestety świat jest tak skonstruowany, że albo kroczy ku wyzwoleniu obierając drogę wartości ewangelicznych albo odrzucając je idzie ku samozagładzie. Tu niestety nie ma nic pośrodku. Albo Bóg albo książę ciemności, albo życie albo śmierć, albo dobro albo zło. A my byśmy tak chcieli Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek…

         

    I zadusilibyśmy się z pewnością w tych cuchnących, śmiercionośnych klimatach, gdyby nie zasada, o której przypomina św. Paweł, że tam, gdzie wzmógł się grzech, jeszcze obficiej rozlewa się łaska. Dlatego ruszyła nowa ewangelizacja, ewangelizacja metropolii, noc konfesjonałów, strajki głodowe w obronie wartości, coraz liczniejsze wychodzenie na ulice, by zaprotestować przeciwko kłamstwu, obłudzie, pogwałceniu podstawowych wolności. I o dziwo coraz liczniejsi przestają odczuwać klaustrofobiczny lęk przed wchodzeniem przez ciasne ewangeliczne drzwi, które prowadzą ku życiu, prawdziwemu życiu.

s. Anna Siudak FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 10703   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126872
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting