Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Dar misyjnego powołania

Powołanie misyjne jest dla mnie wielkim, bezinteresownym darem od Pana Boga. ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Miłość, która goni za zbłąkanymi… owcami?

2012-10-08 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

    Exodus Młodych jest inicjatywą dość młodą- jest organizowany dopiero od trzech lat. Może też dzięki temu posiada pewną świeżość i nie pochłonęły go jeszcze twarde ramy wypracowanych struktur i schematów. Tym przyjemniej jest w nim uczestniczyć, dawać swój wkład.

             

    W tym roku zjechało się ponad tysiąc młodych ludzi, aby wspólnie się modlić, poszukiwać Boga żywego, dzielić się wiarą, cieszyć się wspólnie i bawić. Temat był bardzo aktualny: „Wybieram Miłość”. Kierował myśli ku Bogu i ku drugiemu człowiekowi, tworzeniu pięknych, czystych relacji. Zaproszeni goście nie tylko dawali ciekawe nauki, ale też własne świadectwo. Między innymi pojawiły się takie osoby jak ks. Piotr Pawlukiewicz, br. Paweł Teperski OFM Cap, Sylwester Laskowski, ks. Krzysztof Kralka SAC. Piękne nabożeństwa, różnorodne koncerty i warsztaty tematyczne pomagały zgłębiać treści.

           

    Pojechałyśmy na Exodus we trzy: s. Sylwia, s. Anna i ja. Miałyśmy okazję przekonać się, jak ważna jest nasza obecność: wszystkich sióstr było zaledwie osiem… a chętnych do rozmowy wielu. Mogłyśmy też adorować Jezusa, który wszystkich nas zgromadził w Zwierzyńcu, bo dzień i noc trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zadanie wspaniałe dla sióstr FMM!

         

    Bardzo wymownym znakiem była nasza międzynarodowa wspólnotka, która sprowokowała wiele młodych osób do nawiązania z nami kontaktu i stawiania pytań, także o misje. Większość po raz pierwszy mogła porozmawiać z Wietnamką po Polsku. Miałyśmy także udział w prowadzeniu grup dzielenia.

                   

    Osobiście muszę się podzielić szczególnym zaskoczeniem, które przygotowała mi Boża Opatrzność. Otóż niedługo przed Exodusem zadzwonił nieznany mi dotąd ksiądz z prośbą o pomoc w zorganizowaniu grupy teatralnej na spotkanie w Zwierzyńcu. Bardzo szybko, dzięki otwartości naszej Łabuńskiej wspólnoty, udało przygotować zupełnie niespodziewane dodatkowe warsztaty dla grupy „młodych zdolnych”.

         

    Część scenariuszy znaleźliśmy, a część tworzyliśmy na bieżąco. Tak powstało 5 scenek ewangelizacyjnych, które w czasie exodusu pełniły funkcję zaczepną- miały sprowokować uczestników do refleksji na różne tematy. Dodatkowo zmontowaliśmy wielki napis MIŁOŚĆ, który w czasie całego Exodusu gonił różnych uczestników raz po scenie, raz pod sceną, to znów po całym polu namiotowym… Uciekał chłopak, uciekała dziewczyna, uciekały siostry zakonne i księża nawet uciekali. Bo tak to w życiu przecież bywa, że pragnąc Miłości, gdy się zjawia, nie raz uciekamy, a Bóg podąża za nami-tak często zabłąkanymi owcami.

             

    Jakie będą owoce tego spotkania? Większość objawi się zapewne dopiero w niebie. Patrząc jednak na listę młodzieży zgłaszającej się na nasze Łabuńskie rekolekcje, widzę nowe imiona i nazwiska osób spotkanych w Zwierzyńcu- zdecydowali się na dalszą przygodę wiary. Módlmy się więc, Siostry, by ci młodzi i my same, wciąż wybierali Miłość, która pierwsza ich wybrała.

                 

s. Marta Naumczyk fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 5427   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126904
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting