Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Panie Ty znasz moje serce… październikowe rekolekcje dla studentów

W ostatni weekend października odbyły się rekolekcje dla studentów. Tym razem w Łabuniach koło Zamościa... ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Euro FraMe 2012 – Góra św. Anny

2012-10-08 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    „W Chrystusie oglądaj swoją twarz”- te słowa z listu św. Klary stały się mottem przewodnim III Europejskiego Spotkania Młodzieży Franciszkańskiej. Przed przyjazdem na Górę św. Anny niektórzy byli trochę zaniepokojeni, ponieważ pierwszy raz przyjechali na międzynarodowe spotkanie. Mieli dużo pytań, co będzie i jak? Ale po 4 dniach wszyscy czuli się jak jedna rodzina, że aż trudno było nam się rozstać.

     

Dziękujemy Dobremu Bogu i Siostrom za łaskę uczestnictwa w tym spotkaniu.

    Na Euro FraMe 2012 przybyło ok.350 uczestników: sióstr i braci franciszkanów, a także młodzieży franciszkańskiej z Hiszpanii, Włoch, Holandii, Litwy, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Irlandii, Anglii, Portugalii i Polski. Przez kilka dni z pomocą św. Klary, Franciszka i Maryi wpatrywaliśmy się w oblicze Jezusa, poznawaliśmy prawdę o sobie, odkrywaliśmy piękno charyzmatu franciszkańskiego i dzieliliśmy się franciszkańską radością ,pokojem i dobrem. Poprzez codzienną Eucharystię w grupach językowych, konferencje, dzielenia w grupach, adorację Krzyża św. Damiana i nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z Pasją Chrystusa, przedstawienie o św. Franciszku, uwielbienie Pana z zespołem Propaganda Dei i ze scholą, a także zwyczajne spotkania z braćmi i siostrami mogłyśmy doświadczyć, pomimo różnorodności kultur i języków ,że jesteśmy jedną rodziną, że kroczymy razem na drogach wiary. Podczas spotkania mieliśmy możliwość codziennej adoracji, modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w różnych językach w intencji pokoju, uczczenia relikwii bł. Jana Pawła II. Nie zabrakło również warsztatów na których mogliśmy śpiewać ze scholą, nauczyć się tańców liturgicznych, robienia różańca ze sznurka, obejrzeć film o św. Franciszku, zwiedzić Muzeum misyjne czy obejrzeć sztuczki iluzjonisty. Cenne były świadectwa młodych, nabożeństwo Maryjne ze świecami, na których pisaliśmy swoje imiona i kraj, z jakiego pochodzimy, aby potem podczas liturgii wymienić się nimi z bratem lub siostrą i modlić się za siebie nawzajem przez następny rok, jak również wyznanie wiary przez przedstawicieli poszczególnych krajów.

             

    Radością było spotkać nasze siostry ,które przybyły z młodzieżą na spotkanie-Edytę Kobus( z młodymi z Ukrainy), i Małgosię Zając (z grupą z Węgier). Oprócz zajęć wspólnych, mieliśmy dużo czasu na modlitwę indywidualną i spotkania z braćmi i siostrami. W ostatnią noc nie ustawały śpiewy, rozmowy, wspólna radość i zabawa.

           

    Spotkanie zakończyło się wspólną Eucharystią, na której otrzymaliśmy „przywieszki” z obliczem Chrystusa, nastąpiło przekazanie kopii ikony krzyża św. Damiana do prowincji, która za dwa lata będzie gościła młodych na IV Euro FraMe, które odbędzie się w Lourdes we Francji. Podczas ostatniej mszy św. ojciec przypominał nam, że spotkanie kończy się, ale my mamy żyć tym wszystkim, czego tu doświadczyliśmy. Wybierajmy życie i radość,…to jest nasze pragnienie, z jakim wracamy do naszych domów i wspólnot.

         

Niech będzie Bóg uwielbiony za to spotkanie z młodymi świadkami wiary i radości.

                   

s. Cecilia Tram fmm

s. Kamila Monik fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 5268   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting