Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Być świadkiem Chrystusa na Jego ziemi

Jestem Franciszkanką Misjonarką Maryi i od 27 lat należę do prowincji Bliskiego Wschodu, która obejmuje 6 krajów: Liban, Syrię, Egipt, Jordani ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Bieszczady dla Jezusa

2012-10-08 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    W tym roku w dniach 13.07 – 22.07. uczestniczyłam w Polańczyku w Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa”. Już samo to, że mogłam tam być, uważam za ogromną łaskę, bo dane mi było powrócić do Polańczyka po siedmiu latach. Teraz być tam już nie jako studentka, ale jako siostra zakonna.

             

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów w tym roku odbywała się już po raz czternasty. Skupia ona ludzi zaangażowanych w różne ruchy lub wspólnoty działające na  terenie archidiecezji przemyskiej (Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła, Ruch Światło – Życie, Ruch Apostolstwa Młodzieży czy Odnowa w Duchu Świętym). Przez ostatnie lata uczestniczyli w niej także kapłani czy ludzie świeccy z innych diecezji. W tym roku zaangażowanych było 5 kapłanów, 1 diakon, 2 kleryków, 3 siostry zakonne i ponad 40 osób świeckich (głównie licealistów i studentów, choć były też małżeństwa i ludzie już po studiach na co dzień podejmujący pracę w różnych miejscach). Ci, którzy nie mogli być razem z nami, mieli możliwość łączenia się za pośrednictwem Archidiecezjalnego Radia Fara, które transmitowało na swojej antenie każdy dzień i towarzyszyło nam wszędzie, gdzie się udawaliśmy. Tegoroczna edycja WEB-u rozszerzyła swoje działanie na kilka sąsiednich parafii i w niedzielę podczas mszy świętych pojawiliśmy się  w małych grupach nie tylko w Polańczyku, ale też w Myczkowie, w Wołkowyji, w Ustrzykach Górnych, w Wetlinie i w Cisnej, aby podzielić się z innymi świadectwem spotkania z Jezusem. Podczas całego tygodnia nie zabrakło koncertów ewangelizacyjnych. Zagrał dla nas zespół Testimonium i swoim świadectwem życia z Jezusem podczas ponad dwugodzinnego koncertu na ulicy dzielił się także zaproszony Mr Frenchman.

         

Stałymi miejscami, gdzie można nas było spotkać, było sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i Zapora na Zalewie Solińskim. Podczas, gdy w kościele trwała Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i była stała posługa kapłanów w konfesjonale, kto tylko mógł ruszał na ulice, aby tam nieść spotkanym osobom Dobrą Nowinę. Turystom wypoczywającym na plaży czy spacerującym po zaporze proponowaliśmy "street art" - radosną obecność na ulicy we wspólnej zabawie  oraz refleksję nad obrazem "pomników" ewangelizacyjnych. Była też możliwość rozmowy z księdzem czy ewangelizatorami. Dużo się działo przez ten cały tydzień….

                     

Nie zabrakło też naszej obecności na bieszczadzkich szlakach. Tak więc w grupie 5 osób z Wołosatego weszliśmy na Tarnicę - najwyższy szczyt w Bieszczadach (1346 m n.p.m.) i zeszliśmy stamtąd do Ustrzyk Górnych. To było dla mnie niezwykłe obcowanie z Bogiem obecnym w pięknie stworzenia, w pięknie gór które nie są jeszcze tak dotknięte obecnością człowieka, ale też w pięknie tych, których w drodze na ten sam szczyt udało nam się spotkać…W pięknie ich poszukiwań, zmagań, pytań… W pięknie tego, że nie bali się być przed nami prawdziwi! Do dziś mam w pamięci spotkanie z dwójką młodych studentów, którzy podczas rozmowy zaproponowali nam alkohol. Widziałam ich zdziwienie, kiedy nadal z nimi rozmawialiśmy i na koniec zaproponowaliśmy im modlitwę… Co tak naprawdę zadziało się w nich? Co tak naprawdę działo się w sercach tych z którymi rozmawiałam, z którymi się modliłam? Nie wiem… Wiem jednak, że tam na szlaku turystycznym ubrani w habity i w sutanny byliśmy widzialnym znakiem obecności Jezusa i ci,  z którymi rozmawialiśmy, wiele razy nam to mówili i za to nam dziękowali.

                   

Jechałam do Polańczyka i w sercu pytałam Jezusa, jak mam tam być? Właściwie, to po co tam jadę? Czego On ode mnie oczekuje na ten czas? Jak mam innym głosić Jezusa? Jak mam dzielić się z innymi darem otrzymanej od Boga miłości? I chociaż rodziły się we mnie różne pytania i wątpliwości, to w sercu rosło przekonanie o tym, że On już wszystko przygotował i zaplanował. Słowo Boże, które w liturgii  towarzyszyło nam w te dni było dla mnie potwierdzeniem, że Jezus tak jak kiedyś posyłał swoich uczniów tak i teraz posyła nas, abyśmy szli i głosili innym Dobrą Nowinę o zbawieniu. I tak jak był ze swoimi uczniami, tak mocno doświadczałam tego, że jest i ze mną. W tym czasie często śpiewaliśmy pieśń, której refren zacytowałam na samym początku. Odnajdywałam się w tych słowach, w prawdzie o tym, że Jezus nie pragnie ode mnie wielkich rzeczy. Wzywa mnie i posyła do ludzi, by mówić im o Jego pięknie i dobroci, ale nade wszystko wzywa mnie i posyła do tego, by Go uwielbiać i adorować i w ten sposób oddawać Mu chwałę.

                 

Jestem tu by wielbić, by oddawać chwałę, jestem tu by wyznać – to mój Bóg!

Dobry i łaskawy, cały tak wspaniały, ponad wszystko cenny dla mnie jest!

             

Z wdzięcznością Bogu za ten czas...

                   

Sabina Głowacz, fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 5303   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127106
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting