Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Wakacje na Czerwonej Wyspie - Madagaskarze

    Zaczynają się one po święcie narodowym, które przypada na 26 czerwca, i trwają do polowy września. Dzieci z naszej misji, w większości ...

Gimnazjaliści

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Słówko od licealistów i gimnazjalistów, którzy byli na adwentowych rekolekcjach u Sióstr :)

2012-12-11 Marta Naumczyk

 

 

 

 

   Rekolekcje adwentowe poprowadził ks. Henryk Ślusarczyk, Werbista. Temat brzmiał "Wiara- światło moich oczu!" Zgłębialiśmy księgę Tobiasza, by odkryć w niej własne historie. Był to czas modlitwy, czuwania, spotkań z Bogiem i ludźmi. Siostra Małgosia dzieliła się pracą misyjną w Japonii, Kamil- licealista ujął świadectwo swojej wiary w wersji raperskiej.
Oddajmy jednak głos samym uczestnikom:


GIMNAZJALIŚCI PISZĄ:


"Słowo Boże odkrywam ciągle na nowo i wnosi ono w moje życie nowe treści"  


"Najbardziej podoba mi się tutaj spowiedź, w której naprawdę czuję obecność Jezusa..."


"Bardzo się cieszę, że było czuwanie, bo mogłam wyciszyć się i porozmawiać z Bogiem"


"Bardzo potrzebowałam takiej spowiedzi jak tu"


"Na tych rekolekcjach najbardziej podobała mi się atmosfera i spotkani tu ludzie. Kazania i konferencje były ciekawe i proste w odbiorze. Jestem pewna, że przyjadę tu jeszcze wiele razy."


"Szukałem odpowiedzi na różne pytania i je znalazłem"


"Na tych rekolekcjach poznałam bardzo dużo nowych osób, którzy dzielili się swoimi ciekawymi przygodami, różnymi sprawami, które wzięłam do siebie i może przydadzą mi się w przyszłości..."


"Na tych rekolekcjach podobał mi się teatr. Także podobało mi się jak ksiądz rozmawiał np. na konferencjach; poznałem tu dużo nowych i fajnych ludzi, podobała mi się też moja grupa, w której znajdowali się bardzo mili i fajni ludzie. Gdy była adoracja pomyślałem o wielu sprawach- to był najlepszy moment"


"Najbardziej na tych rekolekcjach podobali mi się uczestnicy. Mam nadzieję, że zapamiętam ich na długo"


"Ksiądz, który głosił Słowo Boże mówił ciekawie i zainteresował mnie opowiadaniem o Tobiaszu. To były najlepsze rekolekcje na których byłem :) Pod względem duchowym i nastrojowym. A no i jeszcze siostra, która przyjechała z Japonii zaciekawiła mnie swoimi odpowiedziami. Było super! Dziękuję :)"


"Z tych rekolekcji wyjeżdżam z większą wiedzą o Tobiaszu, której nie miałam :), z pragnieniem zmiany mojego życia szczególnie w tym oczekiwaniu na przyjście Jezusa Chrystusa z mniejszą ślepotą, z jakimś pogłębionym pragnieniem otwierania się na innych ludzi, dzielenia się sobą, tym jaka jestem"


LICEALIŚCI PISZĄ:


"Dostałam tu pomoc, odzyskałam równowagę i znalazłam receptę na szczęście. Padły słowa i przemyślenia, które były odpowiedzią na wiele moich pytań i trosk (...) Zdrowa atmosfera, ciepłe towarzystwo, śmiech i dobra zabawa z nauką najpiękniejszych wartości"


"Na tych rekolekcjach najważniejsza była dla mnie spowiedź. Byłam bardzo przestraszona, bo spowiadałam się tutaj pierwszy raz. Było ekstra. Szybko nawiązałam kontakt z nowymi ludźmi, większość była nowa i to też wpłynęło na przeżywanie tych rekolekcji. Nie mogę się doczekać się następnych :)"


"Był to czas dla mnie bardzo ważny. Dzięki Jezusowi i nocnej medytacji w Kaplicy doszedłem do wniosku że nie warto jest się załamywać..."


"Podczas tych rekolekcji otrzymałam odpowiedź na wiele pytań, które od dłuższego czasu nie dawały mi spokoju. Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób ukazano nam tutaj Boga. Mogliśmy poznać Jego oblicze"


"Wyjeżdżam stąd z przekonaniem, totalnym przekonaniem, że Bóg zawsze słucha, że zawsze słyszy to co mówimy, to o co prosimy i często nie od razu odpowiada na nasze pytania dlatego, żeby dać nam czas, abyśmy sami wpadli na to, że żeby otrzymać odpowiedź- trzeba słuchać"


"Przyjechałem tu właściwie odpocząć... A już pierwszego dnia ryczałem jak dziecko. W tym miejscu naprawdę czuć Ducha Świętego..."


"W czasie tych rekolekcji na nowo uwierzyłam  w Boga, w Jego miłość, dobroć. Zaufałam Mu, a kluczem do tego była moja spowiedź, pierwsza taka prawdziwa. Dzięki tym rekolekcjom zaczęłam nowe życie, z nadzieją, że będzie ono lepsze i w końcu prawdziwe"


"Dziękuję Bogu za te kilka chwil"


NA KOLEJNE REKOLEKCJE ZAPRASZAMY JUŻ W MARCU!


Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 8592   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127112
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting