Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Bajka - Marzenie

Dawno, dawno temu, kiedy nie wiem sama była sobie wioska Marzeniem nazwana. Otaczały ją góry śniegiem otulone, łąki usłane kwiatami i pola z ...

Historia Prowincji

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Misja FMM na Ukrainie

2012-11-28 s. Alicja Prejzner

 


 

 

    Gorliwość apostolska sióstr FMM i życie charyzmatem ofiary, w zjednoczeniu z Ofiarą Chrystusa zajmowało zawsze szczególne miejsce w powołaniu FMM i było wiernie realizowane także przez siostry pracujące w trudnych warunkach rodzącego się komunizmu na terenach dawnej południowej Rosji, obecnej Ukrainy.

   

     Niejednokrotnie narażały one swoje życie, zdrowie i decydowały się na brak bezpieczeństwa i niepewność jutra. Z całkowitym poświęceniem oddawały się służbie innym i przyjmowały swe życie jako posłanie, aby ratować życie innych. Ilość dzieł, które prowadziły i ich szybki rozwój świadczyły o wielkiej płodności ich duchowego życia. Wiele z nich było prześladowanych, zamykanych w więzieniach i karanych zesłaniem w głąb Rosji. Niektóre już nigdy stamtąd nie powróciły lub przypłaciły to utratą zdrowia fizycznego i psychicznego.

   

     Powrót FMM na Ukrainę w 1991 r. był kontynuacją dzieła życia charyzmatem, które rozpoczęły tam siostry w czasach panowania cara oraz w okresie rządów komunistycznych. Dzieła te zostały gwałtownie przerwane, a siostry natomiast musiały opuścić tereny byłego ZSRR. Choć zmieniły się warunki i styl pracy, to jednak nowe pokolenie sióstr, które powróciło po prawie siedemdziesięciu latach, weszło w dziedzictwo spuścizny duchowej swoich sióstr ze świadomością, że dziedzictowo to tworzyło się w cierpieniach, w oddaniu za Kościół i ludzi wśród, których apostołowały. To właśnie one utorowały drogę życia charyzmatem FMM w nowych warunkach społecznych i politycznych, a także w nowej sytuacji, w której znalazł się Kościół na Ukrainie po upadku komunizmu.

 

     Siostry obecnie tam pracujące włączają się przede wszystkim w dzieło nowej ewangelizacji prowadzonej tam przez Kościół. Do tego dzieła zachęcał papież Jan Paweł II, myśląc w szczególny sposób o kontynencie europejskim, który z różnych przyczyn politycznych i społecznych wymaga nowego tchnienia Ducha Świętego.

 

 

Dołączone pliki:

 

 

Wstecz Odsłon: 9256   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126230
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting