Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - Zamość

Bądź z nami 18 października! Bądź światłem w ich ciemności! Miejsce  – Kościół Ojców Franciszkanów w Zamościu ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


“Tu sei sorgente viva, tu sei fuoco, sei carita. Vieni Spirito Santo, vieni Spirito Santo”.

2013-01-08 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

“Tu sei sorgente viva, tu sei fuoco, sei carita.

Vieni Spirito Santo, vieni Spirito Santo”.

                         

„Ty jesteś źródłem żywym, jesteś ogniem, jesteś miłością.

Przyjdź Duchu Święty, przyjdź Duchu Święty.”

               

    Jakże często w czasie spotkania w Rzymie te słowa kanonu śpiewali młodzi ludzie i ja wraz z nimi. Jak co roku wspólnota z Taize zaprasza młodych europejczyków do wspólnej modlitwy, do pielgrzymki zaufania, do poszukiwania tego co dla młodego człowieka powinno być w życiu najważniejsze, aby swego życia nie zmarnować. Pan zaprosił także i mnie do zatrzymania się, do spojrzenia na moją codzienność, na moje wybory i na moją wiarę. W dniach od 28 grudnia do 2 stycznia 2013 roku, 40 tysięcy młodych ludzi przybyło do Rzymu na zaproszenie wspólnoty braci z Taize. W tej grupie znajdowało się 12 tysięcy Polaków, wśród nich grupa młodych ludzi z Piastowa i Pruszkowa i oczywiście ja.

                     

A jak się zaczęło? Przez dwa miesiące wraz z młodymi przygotowywaliśmy się do tego spotkania w naszej wspólnocie w Piastowie: wspólna modlitwa, rozważania, nauka śpiewu. Poznaliśmy się dość dobrze i to też pomogło nam w naszym pielgrzymowaniu.

Czym dla mnie było to spotkanie?

Powrotem do źródła, spotkaniem z Bogiem, który żyje i działa pośród swego ludu, bo jak inaczej można powiedzieć, że tak wielka liczba młodych gromadzi się na modlitwie, że powierza swoje życie Chrystusowi – składając swoją głowę na krzyżu w czasie Jego adoracji. Każdy mógł to zrobić i naprawdę było wielu, którzy cierpliwie oczekiwali na swoją kolej.

           

    Najpiękniejszymi momentami, które Pan pozwolił mi przeżyć było spotkanie z papieżem Benedyktem XVI w dniu 29 grudnia na placu św. Piotra – trudno to opisać słowami. Modlitwa przebiegała bardzo spokojnie, tak jak w czasie spotkań codziennych, ale na placu św. Piotra zgromadziliśmy się wszyscy, plac był pełny. Pomyślałam, jakże młodzi są piękni, chcą słuchać i pragną by Chrystus ich prowadził, by do nich mówił. Kiedy zostaliśmy zaproszeni do rozważania wcześniej usłyszanego Słowa Bożego, zaległa na placu wielka cisza, nie było słychać ani jednego słowa, tylko szum wody z pobliskiej fontanny. Przez kilka dobrych minut rozważaliśmy słowa z 1 listu św. Jana 3, 16-17. 23-24a. „Po tym poznaliśmy miłość, że Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie…”

W moim sercu nie słyszałam nic, prócz tego jednego – Jezus daje mi poznać swoją miłość, przez ofiarę i krzyż. Tę miłość pragnie też wlewać w moje serce poprzez przykazanie miłości Boga i bliźniego.

           

    Drugim pięknym momentem było spotkanie w grupach regionalnych, narodowych. My Polacy zebraliśmy się na wspólnych nieszporach w bazylice św. Pawła za murami. W czasie naszej modlitwy wieczornej wspólnie odnowiliśmy nasze wyznanie wiary Credo wznosząc w górę zapalone świece. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnie śpiewanych kolęd, że aż mury się trzęsły.

             

    To był piękny czas również dlatego, iż na spotkaniach w grupach dzielenia w poszczególnych parafiach, można było spotkać młodych z innych wyznań, posłuchać jak oni przeżywają swoją wiarę, jak wygląda ich spotkanie z Chrystusem na co dzień, czy modlitwa jest w ich życiu ważna, jak przeżywają swoją przyjaźń z Panem. To było wielkie i cenne bogactwo dzielenia, które na długo pozostanie w mojej pamięci. W grupie mojej było 4 Polaków, 4 młodych z Niemiec oraz 2 dziewczyny z Ukrainy.

    Dziękuję Panu, że dał mi ten szczególny czas modlitwy w Rzymie, w Roku wiary, która ma być we mnie umacniana każdego dnia. To spotkanie było dla mnie takim nowym powiewem potrzebnym dla mojego życia. Dziękuję także mojej wspólnocie za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu.

„Let all who are thirsty come. Let all who wish receive the water of life freely. Amen, come Lord Jesus. Amen, come Lord Jesus"

             

s. Iwona Glista fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 5669   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting