Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Świętowanie Dnia Patrona Szkoły w Kadłubie

W czwartek 18 maja cała szkolna społeczność wraz z rodzicami uczniów świętowała Szkolny Dzień Patrona - imieniny s. Zofii Moroz - Franciszkan ...

Wprowadzenie do liturgii

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


11 lutego Światowy Dzień Chorego

2013-01-29 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Tegoroczne obchody Dnia Chorego rozpoczną się 7 lutego i potrwają do liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes 11 lutego. Główne uroczystości z udziałem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych abp. Zygmunta Zimowskiego odbędą się w Altötting w Bawarii.

   

    W każdym z tych pięciu dni, ktokolwiek pobożnie uczestniczy w nabożeństwie związanym z obchodami Dnia Chorego czy to w tym niemieckim sanktuarium maryjnym, czy w innych miejscach wyznaczonych przez władze kościelne, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Dokument zaleca odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i wezwania Matki Bożej. Przypomina też konieczność wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

   

    Również ci, którzy opiekując się chorymi w szpitalach i domach nie mogą wziąć udziału w żadnym ze wspomnianych nabożeństw, będą mogli w dniach od 7 do 11 lutego uzyskać odpust zupełny. Konieczna jest przynajmniej kilkugodzinna opieka nad chorymi, modlitwa w papieskich intencjach i odpowiednia dyspozycja ducha oraz postanowienie spełnienia innych warunków odpustu, gdy tylko będzie to możliwe.

   

    Tak samo osoby, które z powodu choroby czy wieku nie mogą uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach, łącząc się z nimi duchowo będą mogły uzyskać w każdym z tych pięciu dni odpust zupełny. Mają się modlić za wszystkich chorych, ofiarując Bogu swe cierpienia fizyczne i duchowe, bez przywiązania do żadnego grzechu i z gotowością spełnienia innych warunków, gdy to będzie możliwe. Dekret Penitencjarii Apostolskiej proponuje im udział poprzez telewizyjne i radiowe transmisje nabożeństw czy papieskiego orędzia z okazji Dnia Chorego.

     

     Wy, drodzy chorzy, naznaczeni cierpieniem ciała i ducha, jesteście najbardziej zjednoczeni z krzyżem Chrystusa, a równocześnie jesteście najbardziej wymownymi świadkami miłosierdzia Bożego. Dzięki wam, przez wasze cierpienie On z miłością pochyla się nad ludzkością. To wy, mówiąc w zaciszu serca: „Jezu, ufam Tobie”, uczycie nas, że nie ma innej głębszej wiary, innej, żywszej nadziei, innej gorętszej miłości od tej, jaką żywi człowiek, który w nieszczęściu zawierza siebie pewnym dłoniom Boga.
Benedykt XVI, Łagiewniki 22 maja 2006 r.

   

Misyjne Apostolstwo Chorych jest inicjatywą Papieskich Dzieł Misyjnych  skierowaną do wszystkich, którzy cierpią na ciele lub duszy:
- chorych,
- niepełnosprawnych,
- starszych,
- samotnych i opuszczonych,
- opiekujących się chorymi.

   

Chory jest misjonarzem, gdy swoje cierpienie ofiaruje w intencji misyjnego dzieła Kościoła i zbawienia wszystkich ludzi.
Gdy modli się:
- za misjonarzy,
- o powołania misyjne,
- o szerzenie się Królestwa Bożego na ziemi.

         

    Zbawcza wartość każdego cierpienia, przyjętego i ofiarowanego z miłością, wypływa z Ofiary Chrystusa. Misjonarzowi w jego ofierze powinni towarzyszyć wierni i podtrzymywać go własną ofiarą. Przez taką ofiarę chorzy stają się sami misjonarzami (RMis 78).

     

Celem Misyjnego Apostolstwa Chorych jest:
- włączenie cierpiących w dzieło ewangelizacji,
- pogłębianie świadomości misyjnej wśród chorych,
- informowanie o aktualnym stanie misji,
- nadawanie misyjnego wymiaru ludzkiemu cierpieniu,
- wspomaganie misyjnego dzieła Kościoła.

   

Zobowiązania członków Misyjnego Apostolstwa Chorych:
- ofiarowanie cierpień za misje i misjonarzy,
- modlitwa w papieskich intencjach misyjnych,
- modlitwa w intencji Kościoła misyjnego,
- dawanie przykładu żywej wiary w swoim otoczeniu,
- propagowanie idei misyjnej Kościoła i Misyjnego Apostolstwa Chorych w swoim środowisku.

       

    Wy wszyscy, którzy odczuwacie poważniej ciężar krzyża, którzy płaczecie, nabierzcie odwagi: jesteście umiłowanymi Królestwa Bożego, Królestwa nadziei, szczęścia i życia; jesteście braćmi cierpiącego Chrystusa; i wraz z Nim, jeśli tego chcecie, zbawiacie świat!
Sobór Watykański II

     

Modlitwa misyjna chorego
    Boże, Ojcze nasz, w ciężkim położeniu i chorobie daj nam siłę, abyśmy nasze cierpienia i naszą niemoc zjednoczyli z krzyżem Chrystusa. Pełni zaufania prosimy Ciebie: nie pozwól nam zapomnieć, że jesteś przy nas. Spraw, abyśmy nie zwątpili, gdy długo będziemy czekać na Twoją odpowiedź. Przez naszą duchową więź z misjonarkami i misjonarzami daj siłę i pociechę Twojej bliskości tym wszystkim, którzy w chorobie nie znajdują już ludzkiej pomocy.
    Spraw, abyśmy przez nasze cierpienia wyprosili umocnienie w wierze i miłości ludziom na całym świecie.
    Powołaj wielu młodych ze wszystkich narodów do Twojej misjonarskiej służby. Najlepszy Ojcze, ufamy, że w Twoim królestwie wszystkie łzy zostaną otarte, nie będzie już śmierci, choroby ani żadnego cierpienia.
W naszej drodze do Ciebie bądź z nami. Amen.

   

Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Chorego 2013

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 3622   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126586
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting