Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Dialog życia z wyznawcami islamu

Dialog życia jest podstawą formą dialogu, który Kościół katolicki prowadzi z innymi religiami. ...

Wprowadzenie do liturgii

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Światowy Dzień Modlitwy o Powołania w Kościele

2013-03-19 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

    Niedziela Dobrego Pasterza tj. IV Niedziela Wielkanocna, która jest dniem modlitwy o powołania w całym Kościele,  jest jednocześnie świętem patronalnym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

 

     Powołanie kapłańskie i zakonne jest szczególnym darem Boga dla osoby ludzkiej i dla całego Kościoła. Jest świadectwem całkowitego poświęcenia życia Chrystusowi i Jego misji. Przez naśladowanie Jezusa ubogiego, czystego i posłusznego jest profetycznym znakiem przyszłego życia i znakiem nadziei dla wszystkich. Jest ono wielką tajemnicą i darem, który nieskończenie przerasta człowieka. Dlatego wymaga szczególnego otwarcia i rozeznania.

 

    Dzisiejszy zlaicyzowany świat nie ułatwia młodym ludziom w odkrywaniu ich powołania. Często czują się zagubieni, zniechęceni w dążeniu do wielkich celów. Redukują swoją przyszłość do wyboru zawodu, zdobywania pieniędzy i posiadania rzeczy oraz zaspokajania potrzeb cielesnych i szukania przyjemności za wszelką cenę. Dlatego ta niedziela zachęca, by poprzez modlitwę i świadectwo życia wspierać tych, których Bóg powołuje.

 

    Modlitwa w intencji powołań winna być adoracją tajemnicy powołującego Boga i dziękczynieniem za wielkie rzeczy, których nieustannie dokonuje pomimo słabości osób powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W centrum jest Eucharystia, ponieważ ze zbawczej ofiary Chrystusa powołani czerpią siłę, aby całkowicie poświęcić się służbie ewangelizacji.

 

    Adoracja Najświętszego Sakramentu, która jest niejako przedłużeniem tajemnicy Mszy św. i adoracją Boga, który pozostał z nami w postaci chleba, pomaga osobom powołanym wzbudzać ten sam entuzjazm, pod wpływem którego Piotr zawołał na Górze Przemienienia: „Panie dobrze, że tu jesteśmy” (Mt 17, 4). Wszystkie wspólnoty kościelne mają za cel stawać się autentycznymi szkołami modlitwy, gdzie nieustannie się błaga, by nie zabrakło robotników na wielkim polu pracy apostolskiej. Ich zadaniem jest wychowywanie do wiary i budzenie powołań wśród młodzieży.

   

    Ci, którzy ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła wspierają duchowo i materialnie powołania w Kościołach misyjnych, są zaproszeni do modlitwy wdzięczności za coraz liczniejsze powołania w krajach misyjnych. Swoją modlitwą i ofiarami na fundusz PDPA mogą wspierać ich realizację. Powołania na misjach są konieczne, by tamtejsze Kościoły  stawały się coraz bardziej samodzielne i mogły się włączyć w ewangelizację świata.

 

    Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła utrzymuje prawie 1000 seminariów na misjach i wspomaga tubylcze zgromadzenia zakonne w formacji początkowej członkiń. Jest to wielkie dzieło, które bez wsparcia wszystkich Kościołów nie może wypełniać zamierzonego celu.

   

     Patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła jest okazją, by uczynić je bardziej znanym w naszym kraju. Kościół w Polsce na razie nie cierpi z powodu braku powołań, więc tym bardziej w duchu wdzięczności za ten dar powinniśmy wspomagać seminaria misyjne.

   

Orędzie na 50. Światowy Dzień Modlitwy o Powołania

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 4495   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127103
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting