Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Bardzo trudno nie odwzajemnić Bogu miłości

Parafia Księży Marianów na Stegnach w Warszawie, 4 października 2015r Śluby wieczyste siostry Marty Naumczyk fmm ...

Misyjne wyzwania

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


BADŹ ŚWIATŁEM W ICH CIEMNOŚCI!

2013-08-12 Aneta Grabowska i s. Joanna Lipowska fmm

 

 

 

 

    RENATE (z ang. Religious in Europe Networking Against Trafficking and Exploitation) to europejska sieć współpracy przeciwko handlowi ludźmi i wyzyskowi, utworzona z inicjatywy sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń oraz świeckich w marcu 2009 roku. Organizację powołano do życia pod prawem holenderskim dzięki uprzejmości i zaangażowaniu tamtejszych sióstr.

   

   U podstaw tej wspólnej inicjatywy jest wizja człowieka stworzonego na podobieństwo Boga i głębokie przekonanie o nienaruszalnym prawie godności ludzkiej. Świadomość, że to podstawowe prawo łamane jest tak często we współczesnym świecie, skłoniła wiele zgromadzeń zakonnych oraz osób świeckich do podjęcia pracy i walki o godność tych, którzy są bezbronni. Odpowiedź na rosnący problem handlu kobietami i dziećmi, wykorzystanie seksualne i niewolniczą pracę w Europie, stała się celem dla RENATE.

     

    Posłannictwo RENATE obejmuje wzajemne wsparcie dla osób zaangażowanych w niesienie pomocy ofiarom handlu ludźmi. Członkowie tej platformy współpracy dzielą się doświadczeniami z różnych krajów Europy. To bardzo cenne z uwagi na charakter problemu, który mimo tego, iż zdaje się nie mieć granic, ma jednak silne związki terytorialne. Mówimy o krajach pochodzenia, tranzytu i przeznaczenia większości ofiar tej współczesnej formy niewolnictwa. Te kryteria podziału nie są ścisłe i na przestrzeni lat ulegają zmianom. Przykładem może być Polska, która początkowo była miejscem pozyskiwania kobiet do przymuszonej pracy w prostytucji w Niemczech, Holandii i Belgii. Następnie stała się krajem tranzytu – punktem przerzutowym kobiet z Europy Wschodniej na Zachód. W tej chwili jesteśmy również miejscem przeznaczenia dla wielu ofiar tego procederu.

   

    Pierwszym wspólnym dużym przedsięwzięciem RENATE była Konferencja zorganizowana w Polsce, w Trzebini, we wrześniu 2011 r. Wzięło w niej udział 75 osób z 18 krajów Europy. (www.renate-europe.net ) Siła jedności członków RENATE pozwala przekroczyć bariery geograficznego rozproszenia. Bogactwo charyzmatów różnych zgromadzeń zakonnych, aktywny udział świeckich oraz nowoczesne sposoby komunikacji zapewniają członkom systematyczny rozwój. Jedno ze szkoleń zorganizowanych  w ubiegłym roku dotyczyło Mediów Społecznościowych i możliwości ich wykorzystania w walce z procederem handlu ludźmi. Reprezentantki z poszczególnych krajów członkowskich RENATE pod okiem profesjonalnego trenera mogły spróbować swoich sił w korzystaniu z facebook'a, twitter'a, linkedin, itp., by następnie móc przeszkolić współpracowników po powrocie do kraju. Kolejne szkolenie RENATE zaplanowane na listopad bieżącego roku będzie poświęcone Społecznej Nauce Kościoła.

     

      RENATE zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą przeciwstawić się złu szerzonemu przez handlarzy ludźmi. Ważna jest każda pomoc, nie tylko materialna. Modlitwa w intencji ofiar handlu ludźmi to bardzo cenny dar, który każdy z nas może ofiarować. 18 października będziemy obchodzić siódmy Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Niech to będzie szczególna okazja, by wsłuchać się w krzyk 27 mln niewolników – wykorzystywanych do pracy w nieludzkich warunkach, zmuszanych do prostytucji, do żebractwa, sprzedawanych jak towar albo pozbawianych życia dla pozyskania organów. Bywa, że w obliczu tego zatrważającego zjawiska ogarnia nas bezsilność i pojawia się dręczące pytanie – Czy mogę cokolwiek zrobić wobec takiej machiny zła???!

     

To nieprawda, że nic nie możesz. Możesz! Razem MOŻEMY!!!

       

    Pod hasłem „Bądź światłem w ich ciemności” pragniemy zaprosić do modlitwy za ofiary handlu ludźmi i w ten sposób zamienić naszą bezsilność w siłę modlitwy! Wierzymy, że Bóg może dotrzeć tam, gdzie my nie zawsze jesteśmy w stanie – do serc ludzi wykorzystanych, a także do serc sprawców. Wszystkie te intencje ogarnijmy naszą modlitewną troską i szukajmy sposobów konkretnego zaangażowania w pomoc i przeciwdziałanie handlowi ludźmi.

        

     Na zamieszczonym obok plakacie znajdują się informacje na temat organizowanego wieczoru modlitwy w Lublinie i w Zamościu. Spodziewamy się jednak, że takich inicjatyw będzie więcej. Rozejrzyj się, przyłącz i …BĄDŹ ZNAMI 18 PAŹDZIERNIKA!

   

BADŹ ŚWIATŁEM W ICH CIEMNOŚCI!

     

Aneta Grabowska i s. Joanna Lipowska fmm

     

Można polubić nas na facebook'u   https://www.facebook.com/renateurope a wkrótce również odwiedzić nową stronę internetową www.renate.europe.com

       

Handel ludźmi- zobacz więcej...

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7638   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting