Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Narodziny Zgromadzenia Misjonarek Maryi

       Kiedy Maria od Męki Pańskiej w 1865 r. przyjechała do Madury, misję na tym terenie liczącym 50 000 km kw. sprawowali Księża Jezuici ...

NIE handlowi ludźmi

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - Zamość

2013-08-28 s. Joanna Lipowska FMM

 


 

 

Bądź z nami 18 października 2013 r.!

   

Bądź światłem w ich ciemności!

   

Miejsce  – Kościół Ojców Franciszkanów w Zamościu

   

Organizatorzy - siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z osobami współtworzącymi projekt oraz młodzież z diecezji

   

Data - 18 październik 2013

   

Osoba koordynująca projekt: s. Joanna FMM (tel. 797 907 426) i s. Marta Naumczyk FMM

   

Program 

   

17. 00        Różaniec z rozważaniami i obrazami w medialnej formie

   

18. 00        Eucharystia – przewodniczy ks. Biskup Mariusz Leszczyński

   

19. 00       „Handel ludźmi naprawdę istnieje” - półgodzinna prelekcja na temat handlu                  ludźmi z krótkim filmem + świadectwo pracy w domu schronienia dla ofiar

   

20. 00        Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem trwająca do godz. 21. 00

   

      W trakcie trwającej modlitwy i śpiewów, osoby podchodzą przed Wystawiony Najświętszy Sakrament, aby poprzez znak zapalonej świeczki wyrazić swoją solidarność z ofiarami handlu ludźmi i objąć je modlitwą. Czas trwania na modlitwie zależny jest od osób i ich możliwości – może to być 5,10,15 minut, a może ktoś zechce spędzić cały wieczór na wspólnym czuwaniu w Kościele.

   

Zakończenie –  Powierzenie Jezusowi losów świata i oddanie Jemu panowania nad mocami zła.

 

     Bądź z nami 18 października! Bądź światłem w ich ciemności! To tytuł, który jest związany z przypadającym na 18 października Europejskim Dniem przeciwko Handlowi Ludźmi. W obliczu współczesnego niewolnictwa, które rozwija się w dzisiejszym świecie w zatrważającym tempie, Papież Franciszek przypomina w mocnych słowach, że „handel ludźmi to działalność nikczemna, wstyd dla naszych społeczeństw, które uważają się za cywilizowane! –Ci, którzy go wykorzystują i klienci na wszelkich szczeblach winni zrobić poważny rachunek sumienia przed sobą i przed Bogiem! Kościół ponawia dziś usilny apel, by zawsze chronić godność i centralne miejsce każdej osoby z poszanowaniem podstawowych praw, jak podkreśla jego nauczanie społeczne. Żąda, by prawa te rzeczywiście zostały rozciągnięte tam, gdzie milionom ludzi na każdym kontynencie nie są one przyznawane. Ileż razy w świecie, gdzie mówi się wiele o prawach, deptana jest faktycznie ludzka godność!”  

   

     Inspirowani tymi słowami, a także historiami tylu ludzi, którzy padli ofiarą handlu ludźmi, pragniemy dać wyraz naszej solidarności  z tymi wszystkimi, którzy są nieludzko wykorzystywani, sprzedawani jak towar, zmuszani do prostytucji, odzierani  z godności i pozbawiani praw do decydowania o sobie i swoim życiu. Niech nas nie przygniata bezradność wobec tej machiny zła! Zamieńmy naszą bezsilność w siłę modlitwy!  Bądźmy światłem w ich ciemności!

   

    Chcemy, by nasz wieczór modlitwy i czuwania był konkretną obecnością i podjęciem wołania w imieniu tych, którym odebrano wszystko, także głos! Pragniemy otoczyć naszą modlitwą ofiary handlu ludźmi – dzieci, kobiety, mężczyzn - a jednocześnie uwrażliwiać nasze serca na zło, które dokonuje się w naszym świecie, być może także obok nas, w naszym otoczeniu.

     

    „Bądź z nami 18 października” to również forma profilaktyki i podnoszenia świadomości w społeczeństwie odnośnie problemu handlu ludźmi. Celom edukacyjnym i profilaktycznym służyć będą między innymi rozdawane bileciki z linkami, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat handlu ludźmi -  jak się uchronić, jak przeciwdziałać, jak reagować w zetknięciu z ofiarami; banery z ogólnymi informacjami i poruszające zapiski z życia osób, które zostały uprowadzone, padły ofiarą wyzysku i różnych form współczesnego niewolnictwa.

     

    Planujemy poprzedzić t Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi akcją medialną, która obejmować będzie takie środki przekazu jak: strona internetowa diecezji, strony internetowe naszych Zgromadzeń zakonnych, Radio Zamość, artykuł w Niedzieli zamojsko-lubaczowskiej itd.

   

  Prosimy także Ciebie, Was – przekażcie informację dalej!!!

   

     Ufamy, że nasze zaangażowanie na rzecz przeciwdziałania handlowi ludźmi i wsparcia ofiar, staną się wyznaniem wiary i nadziei, że Bóg jest Panem Życia i historii, On ma władzę nad każdą ciemnością i panowaniem zła. Niech JEZUS porusza nasze serca do konkretnego podjęcia trudu budowania świata nowego, opartego na miłości i szacunku do życia.

 

Bądź z nami 18 Października! Niech nie zabraknie Ciebie i Twojego światła!

   

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 3727   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126651
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting