Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

29 kwietnia Niedziela Dobrego Pasterza

Dzień modlitw o powołania w Kościele ...

Felietony

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Powołani do relacji...

2010-01-30 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

     Bóg jest miłością. To pierwsze zdanie z Konstytucji przypomina mi, że Trójjedyny Bóg jest wspólnotą osób będących ze sobą w relacjach miłości i otwartą na każdego człowieka. Stworzona na obraz i podobieństwo Boga zostałam tak zaprogramowana, by uczestniczyć w Jego wewnętrznym życiu. Znaczy to, że mogę wchodzić w coraz głębsze relacje z Nim i dzięki nim stawać się zdolna do relacji z innymi. Mam świadomość, że to sam Bóg uzdalnia mnie do życia w siostrzanej wspólnocie i pozwala mi spotykać siostry.

   

     Wielu ludzi spotyka się, ale tak naprawdę wcale nie dochodzi do spotkania. Prawdziwe spotkania rodzą życie i owocują nawiązaniem relacji miłości, dlatego dokonują się tak rzadko. Mają one miejsce tam, gdzie panuje Duch Święty. To tak jak Maryja odwiedzająca Elżbietę. Wystarczyło tylko pozdrowienie, by druga osoba odczuła bliskość Boga i została napełniona Jego Duchem. Spotkanie dokonuje się tam, gdzie doświadczam pełnego miłości przyjęcia, gdy nie stawia mi się żadnych warunków, nie żąda niczego, nie rości do mnie żadnych praw, gdzie doświadczam całkowitej akceptacji taką, jaką jestem.

 

     Dzięki takim spotkaniom jestem zdolna pokochać siebie i odkryć jak wielką miłością mogę obdarzać innych. One rozpoczynają w mnie proces uzdrawiania ran, które czynią niezdolnymi, by autentycznie kochać.

   

     W 1884 r. w Châtelets doszło do wyjątkowego spotkania. Maria od Męki Pańskiej nawiązała bardzo bliskie relacje z dwudziestoletnią Heleną Geslin de Bourgogne (przyszłą Marią od św. Cecylii). Ta ostatnia uczestniczyła w uroczystości obłóczyn swojej starszej siostry Marii od Zmartwychwstania. Spotkanie to zaowocowało odkryciem misyjnego powołania Heleny i nawiązaniem duchowej przyjaźni, którą możemy podziwiać poprzez listy Założycielki do Marii od św. Cecylii. Nie znaczy to jednak, że taki rodzaj relacji jest łatwy. Wymagają one wielkiej troski o rozwój duchowy przyjaciela, a ten nie dopuszcza zaistnienia nie tylko grzechu, ale nawet najmniejszych niedoskonałości.

   

    Dlatego czytając listy do Marii od św. Cecylii spotykamy nie tylko delikatne przejawy miłości Założycielki do swej młodej przyjaciółki, ale również bulwersujące nas często wymagania, jakie jej ciągle stawia. Tam nie ma miejsca na żaden kompromis w drodze do prawdziwej wielkości. Maria od Męki Pańskiej jest niedoścignioną mistrzynią w wydobywaniu z Marii od św. Cecylii tego, co jest w niej najlepsze. Jednocześnie pozwala jej na własny sposób osiągać ludzką dojrzałość i świętość.

   

     W ich spotkaniach, które dokonywały się między innymi w dostępnych dla nas listach, działał i działa do dzisiaj Duch Święty. Czytając je możemy czerpać duchowe życie. Przejmijmy się więc do głębi słowami Założycielki z jednego z nich:„większość FMM zapomina czemu służy ich powołanie. Najmniejsze cierpienie porusza je do głębi, skarżą się na najmniejsze zranienia, jakby wszystko zostało stracone. Myślę, że jestem na czele armii zmoczonych kur. Łamię sobie głowę jak dodać im energii, by wzięły na serio swoje powołanie ofiar” (CR2/197).

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9581   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126872
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting