Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Jedność z Kościołem jako podstawa charyzmatu Franciszkanek Misjonarek Maryi

Od początku swego istnienia Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi posiadało potrójny wymiar swojej  przynależności do Kościoła: być w K ...

Apostolat

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Kolędowanie misyjne w Kadłubie

2014-01-08 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    Kiedyś, gdy byłam małym dzieckiem, do mojego domu przychodzili z kolędą Trzej Królowie. Najczęściej byli to trzej ministranci, którzy sami się organizowali, śpiewali kolędy i zbierali pieniądze na misje. Było to zawsze w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nigdy potem kolędujących dzieci nie spotkałam.

    Kiedy przyjechałam do Kadłuba, okazało się, że tu każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia, wędrują przez Kadłub i Osiek kolędnicy misyjni, a całą akcją kieruje siostra katechetka... na szczęście pomagają jej siostry. Takie kolędowanie wraz z ks. Proboszczem, Franciszkiem Wolnikiem, zaplanowaliśmy więc na 28.12. 2013r., czyli w święto Świętych Młodzianków. Tego dnia po mszy świętej o godz. 9.00 w Osieku na kolędowanie wyruszyły 2 grupy, a w Kadłubie po mszy świętej o godz. 10.30 kolędowanie spod kościoła rozpoczęło 9 grup. Każda grupa dzieci miała swojego opiekuna. Aż sześciu opiekunów to pracownicy Domu Pomocy Społecznej, a trzech to pracownicy Szkoły Podstawowej w Kadłubie. Razem w całym kolędowaniu wzięło udział około 80 osób.

               

    Każdy, kto przyjął kolędników, usłyszał kolędę i krótką inscenizację o Bożym Narodzeniu. Potem gospodyni domu, a czasem gospodarz, wkładał do puszki ofiarę na misje, a do torby albo reklamówki  słodycze. Na pamiątkę kolędujące dzieci zostawiały domownikom obrazek Papieskich Dzieł Misyjnych.  Wszyscy kolędnicy po przejściu wyznaczonych ulic, przychodzili z pełnymi puszkami i słodyczami do Domu Pomocy Społecznej. Tam siostra Jolanta Wojtaszak cierpliwie wszystkich gościła, częstując ciepłą herbatą i słodyczami. Najpóźniej z kolędowania wróciła grupa siostry Beaty Hajnos, s. Marysi Bobrowskiej i moja. Pogoda była piękna, wiec wszyscy byli zadowoleni. Zebrane pieniądze zostały podzielone na dwie części i wysłane do Warszawy na misje w Kongo i do Opola na Fundusz Pomocy Misjom Diecezji Opolskiej. Słodycze także zostały podzielone pomiędzy kolędników i podopiecznych DPS w Kadłubie. Cała ta akcja pokazała mi, że ludzie tutaj są otwarci, chętnie się angażują i pomagają, jeżeli tylko mogą. Nie zawiodły także dzieci i gimnazjalna młodzież, bo już na początku listopada powstały pierwsze grupy kolędników misyjnych.

             

s. Klara Studzińska

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7970   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126662
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting