Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

CHRYSTUS - FRANCISZEK - TY!

Zobacz galerię zdjęć rekolekcji ze św. Franciszkiem dla młodzieży szkół średnich i gimnazjum ...

W obiektywie

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


ZŁO DOBREM ZWYCIĘZAJ! - Gimnazjaliści już rozpoczęli...!

2013-10-02 Sylwia Stelmach

 

 

 

 

  

27- 29 września 2013 r.odbyły się  w Łabuniach rekolekcje dla Gimnazjalistów o temacie:

"Zło dobrem zwyciężaj!", które prowadził ks. Mateusz Januszewski. 


Młodzi przyjechali by przekonać się, że jest coś ponad złem...
By rozpocząć z nim "walkę"...by zmieniać świat na lepsze!

       Rekolekcje rozpoczęły się wyjątkowo, bo gościliśmy ks. bp. Mariana Rojka, który skierował do młodzieży słowo, pytając kim dla nich jest Jezus, czy jest dla nich autorytetem? Ksiądz Biskup pobłogosławił nas, a nawet został z nami na kolację:)

     Spotkaliśmy się także z Pawłem, który podzielił się z nami swoim trudnym życiem i tym jak Bóg i drugi człowiek może je zmienić :) Były również opowieści z dalekich stron świata  - s. Alina Zelek "przeniosła" nas na dawną wyspę Cejlon, dziś Sri Lankę, którą dobrze kojarzymy z herbatą:)

     Nie zabrakło wspólnej zabawy, a oglądany film skłonił nas do refleksji nad czynieniem dobra.


Młodzież sama dzieli się jak przeżyła ten czas:

  •        W rekolekcjach ważne jest to, aby coś zostało w moim sercu i po tych rekolekcjach właśnie tak jest: spotkanie i świadectwo Pawła, adoracje i Msze w kaplicy i przede wszystkim hasło, które zostało w moim sercu: "Zło dobrem zwyciężaj!”  (1 raz na rekol.)
  • ·       Bardzo mi się podobało na tych rekolekcjach. Jestem już drugi raz i postanowiłem sobie, że będę tu jeździł do końca życia.
  • ·        Nauczyłam się, że to, co jest złe w moim życiu, powinnam zwalczać dobrem, zauważać te dobre rzeczy, które daje mi Bóg. (1 raz na rekol.)
  • ·        Na rekolekcjach jestem już 6 raz. Przyjeżdżam tutaj, bo lubię przeżywać Jego obecność w otoczeniu rówieśników, ponieważ wiem wtedy, że nie jestem w tym sama. Na tych rekolekcjach cudowne było to, że na nowo mogę zatracić się w Jego miłości. Dzięki rekolekcjach zaczęłam inaczej interpretować modlitwę. To już nie była wyklepana formułka, tylko rozmowa,słuchanie Jego głosu.
  • ·        Nauczyłam się, że zło trzeba przemieniać w dobro.(1 raz na rekol.)
  • ·        Jestem tutaj pierwszy raz. Bardzo mi się podobało, ta atmosfera. Słowa konferencji ks.Mateusza zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Ostatnio w życiu mam wiele problemów jak na swój młody wiek. Właśnie dzięki tym rekolekcjom mogłam się wyciszyć, zrozumieć, ze Bóg troszczy się o mnie, że mnie KOCHA. Modlitwa pomaga mi w rozwiązaniu, przemyśleniu wielu sytuacji. Tutaj mogłam to wszystko zrobić.
  • ·        Podobała mi się konferencja na temat złego, jak to nas diabeł kusi.  Bardzo pouczające było świadectwo Pawła. Na tych rekolekcjach bardzo podobała mi się modlitwa na brewiarzu. Poznałem wiele ciekawych osób. (1 raz na rekol.)
  • ·        Podobały mi się konferencje ks. Mateusza, były naprawdę ciekawe. Także zaciekawił mnie swoim życiem Paweł. Dzięki jego świadectwu wiem, że jeśli ktoś chce, to da radę. Przez te dni odczuwałam,tak jakbyśmy tworzyli taką pełną wspólnotę. Każdy z każdym rozmawiał.
  • ·        Na rekolekcjach byłam już czwarty raz i na pewno nie są to moje ostatnie rekolekcje. Bardzo lubię tu przyjeżdżać, ponieważ panuje tu atmosfera pięknej miłości do bliźniego.Najlepszym momentem dla mnie podczas rekolekcji jest adoracja, zawsze jest ona pięknie przygotowana, jest to naprawdę piękny czas. Są tu także piękne chwile,które są napełnione konferencjami,rozrywką m.in. tańcem jak i grą. Warto tu przyjechać, jeśli ma się problem na sercu, który nie jest tak łatwo pokonać.Jest tu czas na rozmowy z uczestnikami, także z siostrami, które promieniując przyciągają swoją radością.
  • ·        Nie potrafię powiedzieć, co mi się podobało, bo wszystko, co tutaj zobaczyłam, usłyszałam i doświadczyłam było wspaniałe. Jednak jednym z ważniejszych dla mnie momentów była spowiedź, którą bardzo głęboko przeżyłam. Nigdy nie uczestniczyłam w niej w taki sposób. Czułam się niesamowicie. Również w czasie trwania rekolekcji zobaczyłam u siebie pewną zmianę. Stałam się pewniejsza, bo wiedziałam, że Ktoś jest cały czas przy mnie. I nadal to czuję. Na pewno przyjadę tu następnym razem, KONIECZNIE! (1 raz na rekol.)

                                                  Zapraszamy na kolejne rekolekcje... w grudniu!
                                                        siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9929   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127107
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting