Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Szczęść Boże!

Jak ten czas szybko płynie, już przed nami Wielkanoc, więc wypadałoby napisać choć kilka zdań… We wspólnocie przygotowujemy się do jubileus ...

W obiektywie

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


TĘSKNIĘ ZA TOBĄ, PANIE...

2013-12-12 Sylwia Stelmach

 

         

 

  Spadł śnieg, wiał silny wiatr, na drodze "szklanka"...
czyli pogoda wprost nie zachęcająca, by wyjść z domu i wybierać się gdziekolwiek.
Ale... 6 grudnia 2013 roku okazało się, że znaleźli się odważni i ponad 70 gimnazjalistów przyjechało do Łabuń, aby przeżyć swoje adwentowe rekolekcje, by spotkać się z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Głównym punktem piątkowego wieczoru była oczywiście wyczekiwana przez młodzież spowiedź
 i Adoracja Najświętszego Sakramentu
, podczas której trwaliśmy na modlitwie za siebie nawzajem. Był to czas spotkania się tęsknoty człowieka z tęsknotą samego Boga, który pragnął obdarzyć nas swoją miłością i miłosierdziem.

Mogliśmy się też przekonać czym jest światło, jak bardzo go potrzebujemy. Było ślisko i wiał zbyt silny wiatr by procesja odbyła się na dworze, ale stojąc w ciemnych korytarzach też zatęskniliśmy za światłem. Szliśmy powoli, ostrożnie, trochę odczuliśmy co czuje człowiek niewidomy i dlaczego tak usilnie woła o pomoc, jak niewidomi z Ewangelii, którą za chwilę mieliśmy usłyszeć. Z czasem otrzymaliśmy światło, a przynajmniej część z nas, lecz potem już jedni od drugich (czym jest wspólnota:) !!!) zapaliliśmy nasze świece i zebrani wokół ołtarza mogliśmy zobaczyć nasze twarze... Było to jednak słabe światło świec i gdy usłyszeliśmy słowa czytania zajaśniały wszystkie światła, a nasze zgasiliśmy, bo Słowo Boże jest największym Światłem, o czym mogliśmy usłyszeć jeszcze w homilii.

Ksiądz rekolekcjonista - o. Henryk Ślusarczyk, Misjonarz Słowa Bożego (werbista), przybliżył nam temat wcielenia, zaufania i radości. Poprzez życiowe historie, pytania skłaniające do myślenia mogliśmy wejść w głębię tych zagadnień, odkryć ich prostotę i możliwość wypełnienia w naszym życiu... choć to nie łatwe, mimo, że wydaje się takie proste, a niekiedy banalne. Wystarczy kilka przykładów:
Tęsknimy za głębokimi relacjami z drugim człowiekiem, a co robimy? - zamiast spotykać się w "realu", wolimy świat wirtualny, a gdy już dochodzi choć tutaj do spotkania, czy często nie jest tak, że ignorujemy drugą osobę rozmawiając z nią przez telefon czy pisząc do niej sms-y, a przy tym robiąc wiele innych rzeczy?
 Dajemy się wciągać w wir świata i nie dostrzegamy już tego co mamy. Kiedy ostatnio podziękowaliśmy Panu Bogu za oczy, uszy, za ręce, nogi itd., a przecież nie wszyscy chodzą, słyszą... a my jeszcze tak. Czy dostrzegamy drugiego człowieka? ... czasem ktoś czeka na zwykłe "Dzień dobry" i uśmiech... ale czy my "pędząc" przez świat dostrzegamy to? Czy chcemy mieć dla "drugiego" czas?
I sprawa Wcielenia Jezusa. On "nie przebierał" w ciałach, nie wybierał, które jest lepsze dla Niego - Boga, przyjął ciało zwykłego człowieka tamtych czasów, mężczyzny z Izraela. A my, czy my akceptujemy nasze ciało, takie jakie jest? Czy ciągle tyko patrzymy na to co zewnętrzne, w dodatku porównując się z innymi i "dołując" się tym jacy jesteśmy i tym co robimy. A Bóg przyjmuje, akceptuje, nie osądza... w porównaniu z nami:(

Szczególnym czasem zawiązywania więzi przyjaźni między sobą był sobotni czas wspólnej zabawy.Twórczość okazała się w pełni. Zabaw było dużo, a śmiechu i radości ze wspólnego bycia jeszcze więcej.

Natomiast w niedzielę, s. Barbara Haraś, misjonarka z Libii podzieliła się swoim doświadczeniem misji w tym kraju. Mogliśmy usłyszeć też jak wraz z siostrami i mieszkańcami kraju przeżyła czas wojny domowej. Zdjęcia z czołgiem zrobiły na nas niemałe wrażenie. Chyba dopiero w takich momentach bardziej doceniamy czym jest pokój.

Tak przeżywaliśmy ten czas...

                               A w marcu może i Ty dołączysz do nas? Zapraszamy:)
 
                                                        Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 7706   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126235
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting