Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Wdzięczna Bogu za powołanie misyjne

    Od dziesięciu lat jestem w Brazylii, konkretnie w Amazonii, na północy kraju. ...

W obiektywie

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


SYLWESTER 2013 w Łabuniach

2014-01-02 Sylwia Stelmach

 

         

 

   W Łabuniach, już po raz drugi odbył się Sylwester dla młodzieży z naszych weekendowych rekolekcji.  Grupka zebrała się może i mała, bo część osób nie dojechała... ale ci, którzy dotarli  mają co wspominać... bo była to piękna noc, dla większości noc bez zmrużenia oka! :)
Rozpoczęliśmy wspólnym przygotowaniem stołu (krojenie ciasta i robienie kanapek) i dekoracją sali balowej. Czekało na nas sporo balonów... więc trochę poćwiczyliśmy dmuchanie i sprawdziliśmy stan naszych płuc. Ostatecznie udało się nadmuchać wszystkie, ale nie było łatwo. Zobaczymy jak pójdzie za rok...
 Gdy już sala była gotowa rozpoczęliśmy zabawę. Pierwszy był  oczywiście polonez, a już za nim przeróżne przeboje i tak "w tanach" i wspólnej zabawie spędzaliśmy czas.
Ale też chcieliśmy wyrazić Panu Bogu wdzięczność za mijający rok i za to co nas w nim spotkało. Podczas adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie mogliśmy wyrazić swoją wdzięczność za łaski, dary, czasem i te z początku trudne. Na zakończenie ks. Mateusz Januszewski pobłogosławił każdego indywidualnie Najświętszym Sakramentem. A zaraz potem była Eucharystia. W pięknej oprawie, bo były skrzypce, gitara i organy. Dołączyły też do nas siostry z tutejszej wspólnoty.
 Dzieląc się naszą franciszkańską tradycją losowania "obowiązków przy żłóbku", wylosowaliśmy ze żłóbka pod ołtarzem swoje obowiązki, bycia np. gwiazdą, królem, osiołkiem itd. Uważnie słuchaliśmy, kto nad czym ma w tym roku pracować i co w sobie rozwijać.
Nowy Rok wyszliśmy witać na dworze, podziwiając fajerwerki z najbliższych okolic i Zamościa. My nieco skromniej... odpaliliśmy nasze zimne ognie :) (co też było nie lada wyczynem, bo wiał wiatr). Pełni radości śpiewaliśmy, składaliśmy sobie życzenia, a błogosławieństwem św. Franciszka pomodliliśmy się za siebie nawzajem. A potem... oczywiście był ciąg dalszy wspólnej zabawy: tańce, gry... itd. Wylosowaliśmy też patronów na ten Nowy Rok - przeróżnych świętych, którzy będą nas w tym roku wspierać :)
 Bardzo sympatycznym punktem było tzw. gorące krzesło. Był to czas bliższego poznania się - powiedzenia trochę o sobie, siedząc na specjalnym krześle przy mikrofonie, a każdy z nas mógł zadać dodatkowe pytania. Nie obejrzeliśmy się, a zrobiła się piąta rano! Tu niektórym oczko się zmrużyło... a najbardziej wytrwali jeszcze potańczyli i prowadzili poranne rozmowy... aż do godziny ósmej rano, bo wtedy wybraliśmy się wszyscy na pierwszą noworoczną Eucharystię w kaplicy Sióstr.
 Zabawę Sylwestrową zakończyliśmy wspólnym śniadaniem.
 
To był piękny czas... To co przeżyliśmy razem zabieramy ze sobą w ten Nowy Rok.


 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 9177   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127098
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting