Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Studenci w obiektywie

Czego pragniesz? Czego oczekujesz? Co chcesz, abym Ci uczynił? -Czyli spotkanie z Jezusem w Lublinie, w gronie studentów ...

Studenci i młodzież pracująca

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Błogosławieni czystego serca…

2014-05-20 s. Beata Radecka FMM

 

         

 

    Taki był temat rekolekcji dla studentów, które odbyły się tym razem w Łabuniach koło Zamościa. Choć  piątkowa pogoda nie była zachęcająca do wyjścia z domu a co dopiero do podróży, wiele osób zaryzykowało i wybrało się do Łabuń. Myślę, że pragnienie zgłębiania Słowa Bożego i słuchania konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza, które ciągle porusza wiele młodych serc, zwyciężyło deszcze, grady i ulewy. Jak to często bywa, że po burzy wychodzi słońce tak i tym razem w sobotę doświadczyliśmy słońca, ciepła, przyjemnego wiatru ,które sprzyjało spacerom po niezwykle zielonym parku. Najbardziej jednak poruszyło nas ciepło Serca Jezusowego i Jego miłosierdzia, którego doświadczaliśmy w sakramencie pokuty i pojednania oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Tu i w tym czasie działy się wielkie i małe cuda, ukryte gdzieś głęboko w czystym sercu uczestników rekolekcji.  Posłuchajmy kilku dzieleń :

                 

„Błogosławieni czystego serca są radośni. Sakrament pokuty oczyścił nas niczym ta ulewa piątkowa, żeby mogło wyjść nad nami słońce, abyśmy doświadczyli prawdziwej radości.”

           

„W Łabuniach rekolekcje są też odpoczynkiem dzięki ciszy jaka tu panuje. Te rekolekcje uświadomiły mi, że czyste serce to nie tylko brak grzechów nieczystości ale także wolność od innych grzechów. Serce czyste ułatwia rozeznanie dobra i zła…”

                     

„Wyjeżdżam stąd z myślą, że o czyste serce, o szczere serce musze walczyć codziennie. To trudna walka, ale Pan Bóg może wszystko.”

           

„Bardzo potrzebna była mi spowiedź, taka bardzo, bardzo szczera. Bardzo duże wrażenie wywarła na mnie także adoracja oraz indywidualna praca z Pismem Świętym. Warto było przyjechać.”

                   

„Przyjechałam tu pierwszy raz, jestem zachwycona miejscem, kochanymi siostrami. Tu czuje się jak w domu, od sióstr bije światło, w tym miejscu odczułam miłość. Nigdy nie spotkałam tylu pogodnych i szczęśliwych osób. Dopiero na tych rekolekcjach zauważyłam, że szczęścia nie dają dobra materialne lecz Bóg i osoby, które są wokół nas.”

         

„Te rekolekcje to dla mnie czas Bożej łaski. Jeśli więc podobnie jak ja, jesteś na jakimś życiowym zakręcie, przyjedź, naprawdę warto! „

     

Kochani młodzi przyjaciele, jesteście piękni! Dziękujemy wam za wasze świadectwo życia i otwarte serca. Wszystkim, którzy modlili się za nas w tym szczególnym czasie, bardzo dziękujemy !

             

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 3603   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting