Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Misyjne dzielenia nad polskim morzem

Siostra Alina Zelek przeniosła nas z chłodnego wybrzeża Bałtyku, nad ciepłe wody okalające Sri Lankę. Swoim doświadczeniem misyjnym podzielił ...

Misjonarki

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Posłane do Polski

2010-01-23 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

 

    15 grudnia 2009 r. przyjechały do naszej prowincji nasze siostry Wietnamki: Tran Nu Tuyet Tram (Cecylia) i Nguyễn Thi Hồng Thắm (Anna). Obecnie znajdują się we wspólnocie Świętego Michała w Warszawie i uczą się języka polskiego. Kochane siostry, witamy Was serdecznie i niech Pan Wam błogosławi na nowej misji.

                                                                             

Drogie Siostry,
    W końcu jesteśmy w Polsce. Teraz mogę do wszystkich powiedzieć „Szczęść Boże”! Serdecznie dziękuję za wasze modlitwy. Miałyśmy bezpieczna podroż do Polski. Dziękujemy za wasze ciepłe przyjęcie nas, tak że od razu poczułyśmy się jak w domu. Przeżyłyśmy piękne święta Bożego Narodzenia w Warszawie. Pragniemy pozostać z Wami na dłużej. Potrzebujemy waszego wsparcia modlitewnego, abyśmy mogły dobrze nauczyć się języka polskiego, móc rozmawiać z wami i rozumieć was.
    Specjalne podziękowanie dla s. Marii Kwapisiewicz i s. Maryli Spychalskiej za wszystko, co uczyniły, abyśmy mogły przyjechać do Polski. Niech Was Bóg błogosławi i zachowuje w swojej opiece. Jeszcze raz dzięki za wszystko.
         s. Nguyễn Thi Hồng Thắm (Anna), fmm

                                                                                                                                       

Szczęść Boże!
    Dziękuję bardzo siostrze Maryli Spychalskiej, Prowincjalnej, s. Annie Kołodziejczyk, sekretarce oraz s. Marii Kwapisiewicz. Byłyście bardzo cierpliwe podczas załatwiania naszych dokumentów. Dziękuję wszystkim siostrom. Wiemy, że dużo modliłyście się za nas. Jesteśmy tutaj prawie od miesiąca. Mogłam w tym czasie doświadczyć wielu darów Bożych poprzez siostry. Opuściłam moją ojczyznę, aby mieszkać w nowym kraju. Dla mnie oznacza to porzucić to wszystko, co budowałam do tej pory. Jak można stać się na nowo dzieckiem i uczyć się wszystkiego od nowa mając 36 lat? Jak przyzwyczaić się do pogody zmieniającej się z plus 40◦ C do minus 15◦ C? Jak mogę żyć z siostrami, które w większości mówią po polsku, a ja nie znam jeszcze ani jednego słowa? Jak przestawić się na inne jedzenie tak bardzo rożne od tego w moim ojczystym kraju? Jak mogę...? I wiele innych pytań stawiałam sobie przed przyjazdem.
    Bóg jest wspaniały. Wszystko przygotował dla mnie poprzez siostry. Jesteście kochane! Jesteście bardzo życzliwe i cierpliwe w drobnych sprawach, a także dbacie, aby mi było ciepło podczas tej mroźnej zimy. Jak cudowny jest język miłości! Wy mówicie po polsku, ja odpowiadam po angielsku, i możemy się rozumieć. Być może nie do końca, ale na początek choć troszeczkę.
    Większość sióstr ze wspólnoty św. Michała ma doświadczenie życia poza granicami. Dobrze rozumiecie, jak trudno zaadoptować się w obcym kraju i dlatego wiele mi pomagacie.
    To, co wydawało mi się niemożliwe, teraz z Bożą i waszą pomocą mogę wykonać. Dziękuję Bogu który pozwala mi żyć w Zgromadzeniu FMM. Stokrotne dzięki wszystkim siostrom. Odczuwam waszą miłość. Proszę o dalszą modlitwę i towarzyszenie, abym mogła być prawdziwie siostrą FMM.
         s. Tran Nu Tuyet Tram (Cecilia), fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 10623   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting