Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Jubileusz 50-lecia życia zakonnego s. Teresy Nowak, fmm

„MAGNIFICAT...“ „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny...“ Pięćdziesiąt lat życia zakonnego – to duża liczba, szmat czasu i histor ...

Studenci i młodzież pracująca

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Bóg jest wielki

2014-12-17 s. Beata Radecka FMM

 

         

 

    Taki był temat  rekolekcji dla studentów i młodzieży pracującej, które odbyły się w naszym domu w Lublinie w dniach 12-14 grudnia. Młodzi ludzie przyjechali z Warszawy, Białegostoku, Rzeszowa, Katowic, Kielc, Lublina i okolic. Tym razem rekolekcje prowadzili Bracia Franciszkanie z Krakowa. To był  niezwykły czas słuchania Słowa Bożego i uwielbiania Boga, który jest naszym najlepszym Ojcem i który czyni wielkie dzieła w życiu każdego z nas. Bracia wprowadzali nas w modlitwę uwielbienia i dziękowania Bogu za wszystko. Sobota była czasem budowania  rekolekcyjnej wspólnoty poprzez wspólne słuchanie Słowa  Bożego, dzielenia w małych grupkach. Po południu wyruszyliśmy na wspólny spacer, aby móc bardziej poznać się wzajemnie. Potem wydłużony czas na adorowanie Jezusa w ciszy i sakrament pojednania. W Eucharystii, którą rozpoczęliśmy w ciemnej kaplicy trzymając zapalone światełka, wyraziliśmy nasze adwentowe czuwanie i oczekiwanie. Wieczór wypełniony był radosnymi śpiewami i zabawami, które prowadzili Bracia Piotr i Łukasz… zobaczcie jak jest dobrze przebywać razem z braćmi…  Do późnej nocy uwielbialiśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modliliśmy się za siebie nawzajem przyzywając Ducha Świętego. W niedzielę przed Eucharystią spotkaliśmy się z Julią, która opowiadała nam o swoim doświadczeniu wolontariatu w Indiach oraz z s. Martą fmm, która dzieliła się swoim zaangażowaniem w jadłodajni dla bezdomnych w Mediolanie. Obie zostawiły nam na koniec  złotą myśl… „ rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie tych, którzy potrzebują waszej miłości i wyciągniętych rąk”.

           

Jeszcze kilka słów uczestników:

             

„Boże Narodzenie zaczęło się dla mnie już na tych rekolekcjach. Po długiej pustyni w sercu, poczułam przypływ Ducha Świętego na adoracji, modlitwie o przebaczenie i uwielbieniu.”

             

„Najcenniejsze dla mnie były chwile, kiedy uwielbialiśmy Boga i prosiliśmy o Ducha Świętego. Wzbogaciło mnie też słowo głoszone przez Braci.”

                         

„W moim życiu uczestniczyłam kilkakrotnie w rekolekcjach, ale jeszcze nigdy nie poczułam czegoś szczególnego. Tym razem było inaczej. Beton zaczął pękać i powoli się kruszyć. Myślę, że to będzie jakiś przełom w moim życiu. Stało się to dzięki dzieleniu w grupie, świadectwa innych bardzo mnie poruszyły.”

             

„Przyjechałam na rekolekcje z własnym wyobrażeniem tego, co i jak się wydarzy, ale ten czas rzucił na moje przyzwyczajenia nowe światło i uwolnił mnie od projektowania i ograniczania Boga. Moja relacja z Nim się zmieniła… w końcu zrozumiałam ,że słowo ma moc sprawczą, ono samo wystarczy. Nic nie potrzeba czuć, ani rozumieć, ale zaufać Bogu.”

                 

Bogu niech będzie chwała za ten piękny czas rekolekcji a ludziom, którzy wspierali nas swoimi modlitwami wielka wdzięczność. Zapraszamy na następne rekolekcje w dniach 13-15 marca 2015 r.

         

s. Beata  Radecka fmm z Ekipą

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 3448   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting