Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Sylwester...Ewangelizacyjny!

Modlitwa, skupienie, przygotowania kartek, błogosławieństwo od Pasterza naszej diecezji... i poszliśmy do mieszkańców Zamościa z Dobrą Nowiną ...

Licealiści

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


NIE CZEKAJ DŁUŻEJ, SCHROŃ SIĘ I TY!

2014-12-18 Sylwia Stelmach

 

 

 

 

 

  Tegoroczny Adwent już od pierwszych dni młodzież mogła rozpocząć rekolekcjami... I rzeczywiście chętnych było bardzo dużo, do tego stopnia, że była stworzona lista oczekujących na zwolnione miejsce. O czym to świadczy? Pewnie o tym, że czas Adwentu jest dla nas czasem ważnym i chcemy się dobrze przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
  Towarzyszyła nam Maryja. Chcieliśmy schronić się POD JEJ PŁASZCZEM i z Nią odkrywać radość, miłość, zaufanie... Boga Żywego...

  Pomagał nam w tym ks. Grzegorz Reiss, marianin z Lichenia. Poprzez komentarze do Liturgii Godzin i Eucharystii, homilie i konferencje przeprowadzał nas przez zagadnienia wiary, piękna osoby Maryi i piękna naszego człowieczeństwa. Tak, mogliśmy się zachwycić pięknem naszego człowieczeństwa,wartości, jaką mamy z faktu stworzenia przez Boga i ukochania nas przez Niego nieskończoną miłością.

  W czasie rekolekcji, jak zawsze bardzo ważnym momentem, było nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa, podczas którego była spowiedź. Tutaj działy się cuda Bożej łaski, to był nasz dobry „start”.

  Bardzo czuliśmy jedność i radość z bycia razem, zarówno w czasie modlitwy, Eucharystii, śpiewu, wspólnego spaceru w parach, czy w czasie zabawy. Rodzinna atmosfera udzieliła się nam na dobre. Tak zwany „pogodny wieczór” był naprawdę pogodny:) Można to zobaczyć na zdjęciach… Pasowanie na licealnych animatorów (to ci w zielonych „beretach”) i wspólne zabawy mogłyby nie mieć końca…

Do gimnazjalistów przyszedł natomiast św. Mikołaj :) Każdy z nas dostał od niego adwentowego Anioła. Anioły były różne, w zależności od potrzeby… anioły cierpliwości, twórczości, męstwa, przemiany, pojednania, ciepła, radości, uzdrowienia, wierności, wolności, zachwytu, wdzięczności, ruszania w drogę… i wiele innych.

  Gimnazjaliści mieli też wielką radość pakowania paczek dla Sióstr Klarysek i Kamedułek. Młodzież hojnym sercem ogarnęła siostry klauzurowe naszej diecezji. Zrobiliśmy zbiórkę darów i pieniędzy na świąteczny prezent dla nich. Każdy coś przywiózł. I z tego RAZEM wyszedł piękny dar, ku miłemu zaskoczeniu i radości sióstr. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za modlitwę za nas podczas każdych rekolekcji. Wierzymy, że dzięki wstawiennictwu Sióstr otrzymujemy wiele.

  Wielkim powodzeniem cieszyły się warsztaty różańcowe, podczas których każdy mógł sam zrobić swój różaniec, i to taki, jaki chciał. Na zdjęciach można zobaczyć radość z tworzenia, jak i powagę chwili… bo łatwo pomylić wzór i źle zapleść sznurek... Tak więc skupienie było ogromne :) A chętnych było wielu, tak że s. Basia nie nadążała uczyć.  Ale i tutaj mogliśmy przekonać się czym jest wspólnota… bo każdy kto już umiał, pokazywał koledze i dzięki temu, każdy chętny do różańca nie odszedł „z niczym”. 

  W niedzielę zostaliśmy też namaszczeni olejkiem radości. Młodzież wyjechała naprawdę radosna i umocniona w wierze.

       Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, już w lutym :)

            

                          Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 4206   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127096
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting