Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Powołani do relacji...

Spotkanie dokonuje się tam, gdzie doświadczam pełnego miłości przyjęcia, gdy nie stawia mi się żadnych warunków, nie żąda niczego, nie roś ...

Licealiści

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Wielkopostne rekolekcje dla młodzieży w Łabuniach

2015-03-07 Sylwia Stelmach

 

 

 

Już w pierwsze dni Wielkiego Postu młodzi mogli przeżywać w Łabuniach weekendowe rekolekcje o temacie: Bóg jest dobry!Temat bardzo ważny… bo czy dziś pośród codzienności, trosk życia, nie gubimy tej prawdy, nie zapominamy jej, albo co najsmutniejsze, czy nie przestajemy w to wierzyć? Okazuje się, że często tak jest, a ta podstawowa prawda, że Pan Bóg nas kocha, że naprawdę jest dobry, nie jest taka oczywista.

Młodzi zmierzyli się z tym doświadczeniem, pozwolili mocno działać Panu Bogu w tym czasie. Adoracja wprowadzała w spotkanie z żywym Bogiem. I nie przeszkadzało młodzieży to, że z powodu ilości osób musiała być ona w sali oratorium, a nie w ukochanej przez wszystkich kaplicy na poddaszu.

Bardzo ważnym punktem programu, oczekiwanym przez wielu,była piątkowa spowiedź: bez stania w kolejkach, pospiechu, twarzą twarz z kapłanem, z możliwością nie tylko spowiedzi ale i rozmowy. Zawsze jest to najmocniejszy moment rekolekcji. I jeden z ulubionych młodzieży, choć nie kryją trudu, który się z tym wiąże.

Licealistom konferencje głosił ks. Karol Tomczak, Saletyn z Rzeszowa. Gimnazjalistom – ks. Witold Słotwiński, kapłan naszej diecezji, obecnie pełniący funkcję prefekta w Seminarium. Konferencje dotykały naszego życia, doświadczenia miłości Boga, grzechu, zbawienia przez Jezusa, a także głębi modlitwy, jako żywej relacji z Bogiem. Na rekolekcjach licealnych był z nami o. Emilio de Cardenas,Hiszpan ze Zgromadzenia Księży Marianistów, mieszkających w Piastowie koło Warszawy. Ksiądz w mistrzowski sposób przekazał młodzieży historię życia konsekrowanego, od jego początków po dziś. Opowiadał tak ciekawie, z dodatkiem interesujących zdjęć, że wszyscy podziękowali wielkimi radosnymi brawami.

Z siostrą Katarzyną Kostrubiec fmm wybraliśmy się natomiast do „Kraju Tęczy”, czyli do Republiki Południowej Afryki. Siostra podzieliła się swoim doświadczeniem misyjnym,życiem tamtejszych ludzi i sióstr FMM, radościami i smutkami naszych braci w tym dalekim kraju, uświadamiając nam, że każdy może być, a nawet ma być misjonarzem miłości, w tym miejscu, gdzie postawił go Bóg.

Budowaliśmy wspólnotę przez modlitwę i bycie razem.Nie zabrakło czasu na wspólny śpiew, rozmowy w grupach i indywidualne, na spacer po parku czy gorącą herbatę. Każdy moment był dobry by „spotkać brata”,zaprzyjaźnić się, podzielić życiem i wiarą. Młodzi obdarowali się nawzajem świadectwem działania Pana Boga w ich życiu i w czasie rekolekcji.

Punktem, jak się okazało kulminacyjnym rekolekcji, było sobotnie nabożeństwo z modlitwą o przebaczenie, do którego podprowadziła nas droga krzyżowa na podstawie filmu „Pasja” czy gimnazjalistów w alei parku, z możliwością niesienia krzyża. Tu działy się kolejne cuda Bożej łaski! Nikt z nas nie jest wolny od ran, zadanych przez innych czy siebie samego. Mogliśmy doświadczyć Bożej mocy i podjąć decyzję przebaczenia sobie i innym, często we łzach. To dawało wolność, radość, łzy szczęścia z przebaczenia i doświadczenie Bożej miłości w sercu. Za ten owoc rekolekcji młodzież najbardziej dziękowała Panu Bogu. Każdy z licealistów otrzymał też indywidualne błogosławieństwo z rąk kapłana, a gimnazjaliści Najświętszym Sakramentem.

„Pan Bóg jest dobry! Lepszy! Najlepszy!” –to hasło powtarzaliśmy z radością wielokrotnie, z nim młodzież powróciła do swoich domów.

Niech dzięki będą BOGU, KTÓRY JEST DOBRY! Za to, że nas razem zebrał w tym czasie, że dotykał z miłością naszych serc, wnosząc w nienowe życie.

s. Sylwia Stelmach fmm

 

Z każdych rekolekcji młodzi ludzie wyjeżdżają z radością, umocnieniem wiary i nowymi przyjaźniami. Ty też możesz do nich dołączyć, jeśli chcesz!

Łabunie czekają na Ciebie.


Najbliższe rekolekcje już w czerwcu.    

Dzielenia z poprzednich rekolekcji i zdjęcia znajdziesz w galerii zdjęć i archiwum   

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 4106   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126662
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting