Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Ile waży pokój?

Wezwanie do niesienia pokoju jest bardzo zachęcające, ale od zawsze miałam z tym problem. Co to tak na prawdę znaczy? Jak być pewnym, że się co ...

Studenci i młodzież pracująca

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


„A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem.” Wyj 33,11

2015-03-18 s. Beata Radecka FMM

 

         

 

    „Przyjaciel Boga”. Taki był temat rekolekcji dla studentów i młodzieży pracującej, które odbyły się w Lublinie w dniach od 13 do 15 marca 2015 r. Ksiądz Marcin Ciunel ze zgromadzenia Księży Saletynów poprzez swoje, bogate w Słowo Boże, konferencje wprowadzał nas w historię życia i powołania Mojżesza. Piątkowy wieczór zaczęliśmy od integracji, którą było przedstawianie różnych sytuacji z życia Mojżesza. Grupy uczestników w bardzo krótkim czasie musiały się porozumieć i przestawić pantomimę. Po wysłuchaniu konferencji, która wprowadziła nas w temat rekolekcji, ruszyliśmy na drogę krzyżową, której stacje umiejscowione były wokół naszego domu. Ten dzień zakończyliśmy modlitwą w ciszy. W sobotę przyglądaliśmy się kolejnym wydarzeniom z życia Mojżesza. Ksiądz Marcin bardzo obrazowo wyjaśniał nam Słowo Boże z Księgi Wyjścia i odnosił je konkretnie do naszego życia. W sercu rodziło się wiele pytań: czy ufam Bogu, że On mnie prowadzi?, czy zgadzam się na Jego plan na moje życie ?, czy ciągle próbuje przeforsować swoje pomysły, czy jestem posłuszny Bożemu Słowu? Po indywidualnej modlitwie ze Słowem Bożym był czas, aby dzielić się nim w małych grupkach. Popołudniowy czas spędziliśmy adorując Jezusa i korzystając z sakramentu pojednania. W sobotni wieczór gościliśmy Roniego, pakistańskiego studenta, który opowiadał nam o swoim kraju i dzielił się swoim doświadczeniem wiary w Boga. Uwielbianie śpiewem i ciszą Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie zakończyło ten dzień. Niedziela przywitała nas pięknym słońcem, zaczęliśmy ją od wyśpiewania psalmów jutrzni, poprzez konferencje, wspólne dzielenia aż do Eucharystii, która zebrała nas przy stole Słowa i Ciała Jezusa i coraz bardziej czyniła nas wspólnotą. Te rekolekcje umocniły w nas wiarę w to, że Bóg ma moc przemieniać nasze życie jeśli tylko Mu zaufamy i pozwolimy się Jemu prowadzić.

         

Błogosławiony niech będzie Bóg , który sam czyni cuda !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się za nas w tym czasie. Serdecznie zapraszamy studentów i młodzież pracującą na kolejne rekolekcje do Łabuń k. Zamościa w dniach 29-31 maja.

                 

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 3587   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127106
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting